Профил на менаџерот: Ondrej Kočiš

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Ondrej Kočiš
Држава: Словачка
Пол:Машко
Се приклучи:Окт 6, 2013
Последна интеракција: Денес во 20:55:26
Постови на форумот:47  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:12 (544)
Освоени поени:43 (1276)
Победи:0 (47)
Подиуми:5 (109)
Пол-позиции:0 (76)
Најбрзи круга:1 (40)
Просечно поени/трка: 3.58 (2.35)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

52% отклучени

(182/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Ondrej Kočiš Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 38, Трка 9
Број на најавувања:5963
Време поминато на ГПРО:1631.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Слободен/а

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 77
Позиција во сезоната:5
Пари: $??.???.???
Возач: Scott Karam (136)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:2
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Slovak National F1 Team
Екипен пласман:216
Поени на тимот:202.9332

Спонзори

Tecto (R54) - 6 трки
TAG-Heute (R54) - 40 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
73 R-54 1 15 17 11 15 164 17 9.65 W 1766 Pipirelli $18.423.785 Промовиран
70-72 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
69 A-2 38 0 0 0 0 0 0 - - 11570 Pipirelli $12.286.097 Пензиониран
68 R-112 1 10 17 15 14 156 17 9.18 W 1570 Pipirelli $6.354.560 Промовиран
67 P-15 21 0 0 0 0 7 17 0.41 R2 520 Yokomama $-3.329.639 Спец пот
66 M-4 37 0 0 0 0 0 17 0 R1 201 Dunnolop $2.531.972 Испаднат
65 M-4 27 0 0 0 1 6 14 0.43 - 5300 Contimental $9.868.878 Задржи група
64 M-4 22 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 282 Dunnolop $17.184.245 Задржи група
63 M-4 12 0 1 0 0 12 17 0.71 - 457 Contimental $17.997.271 Задржи група
62 M-4 5 0 4 2 0 47 17 2.76 F 2403 Michelini $16.549.561 Задржи група
61 M-4 15 0 1 0 1 11 17 0.65 - 4168 Contimental $68.867.792 Задржи група
60 P-25 1 1 9 6 1 88 17 5.18 W 107 Dunnolop $43.274.068 Промовиран
59 P-25 14 1 1 0 0 14 17 0.82 R2 472 Yokomama $42.058.827 Задржи група
58 P-25 6 1 4 4 0 60 17 3.53 QF 161 Dunnolop $25.286.151 Задржи група
57 P-25 7 1 3 2 1 29 17 1.71 R1 1519 Yokomama $41.866.196 Задржи група
56 P-25 8 0 2 0 0 26 16 1.62 R1 3638 Contimental $18.034.696 Задржи група
55 P-25 5 3 4 4 0 56 17 3.29 R1 436 Dunnolop $20.065.327 Задржи група
54 P-25 14 0 1 2 0 11 17 0.65 R1 4511 Contimental $26.358.818 Задржи група
53 M-5 35 0 0 0 0 0 17 0 R1 4435 Dunnolop $27.531.078 Испаднат
52 M-5 31 0 0 0 0 0 17 0 - ? Badyear $7.626.949 Задржи група
51 P-15 3 3 9 7 2 85 17 5 W ? Dunnolop $30.121.806 Промовиран
50 P-15 17 0 1 2 0 9 17 0.53 QF ? Yokomama $19.134.387 Задржи група
49 P-15 5 0 0 2 0 30 17 1.76 R2 ? Dunnolop $37.756.756 Задржи група
48 P-15 16 0 1 1 0 12 17 0.71 R1 ? Yokomama $25.855.341 Задржи група
47 A-110 1 2 9 8 0 83 17 4.88 F 554 Pipirelli $37.572.749 Промовиран
46 A-110 10 0 1 2 0 20 17 1.18 QF 1418 Pipirelli $55.594.769 Задржи група
45 A-110 17 0 0 1 0 7 17 0.41 R2 ? Pipirelli $33.992.109 Задржи група
44 A-110 8 0 2 3 1 35 17 2.06 R1 ? Pipirelli $23.663.138 Задржи група
43 A-110 7 0 0 0 0 25 17 1.47 R1 1143 Pipirelli $14.854.349 Задржи група
42 R-257 1 10 12 3 3 134 17 7.88 W 1270 Pipirelli $837.866 Промовиран
41 A-30 21 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 ? Pipirelli $-4.858.115 Испаднат
40 R-313 4 0 4 1 0 67 17 3.94 SF 2130 Pipirelli $22.608.697 Промовиран
39 R-313 12 0 1 0 0 20 17 1.18 QF 3022 Pipirelli $-1.159.569 Задржи група
38 R-313 17 0 0 0 0 9 9 1 - - Pipirelli $8.021.639 Задржи група