Профил на менаџерот: Carlo Moriconi

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Sauber C24 - 2005
Име:Carlo Moriconi
Држава: Италија
Пол:Машко
Се приклучи:Окт 11, 2013
Последна интеракција: Вчера во 15:42:05
Постови на форумот:4  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:11 (604)
Освоени поени:15 (851)
Победи:0 (26)
Подиуми:1 (71)
Пол-позиции:0 (29)
Најбрзи круга:1 (20)
Просечно поени/трка: 1.36 (1.41)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

30% отклучени

(106/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Carlo Moriconi Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 38, Трка 12
Број на најавувања:4663
Време поминато на ГПРО:651.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 1
Позиција во сезоната:9
Пари: $???.???.???
Возач: Huub Strous (114)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:14
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Enzo Ferrari
Екипен пласман:192
Поени на тимот:194.5341

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
73 A-1 14 0 1 0 0 15 17 0.88 R1 2046 Pipirelli $61.754.567 Задржи група
72 P-22 38 0 0 0 0 0 17 0 R1 5778 Yokomama $13.047.942 Испаднат
71 P-22 24 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 417 Yokomama $9.193.355 Задржи група
70 A-13 2 3 11 0 7 107 17 6.29 QF 541 Pipirelli $41.057.152 Промовиран
69 A-13 22 0 0 0 0 3 17 0.18 SF 4424 Pipirelli $107.267.791 Задржи група
68 A-13 21 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 1879 Pipirelli $64.844.624 Задржи група
67 A-13 22 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 6189 Pipirelli $45.294.968 Задржи група
66 P-11 8 1 2 0 1 28 17 1.65 R1 2036 Michelini $-32.687.405 Испаднат
65 A-61 1 9 12 7 7 120 17 7.06 F 803 Pipirelli $78.510.980 Промовиран
64 A-98 13 0 0 0 0 8 17 0.47 R2 1670 Pipirelli $112.702.877 Задржи група
63 A-98 17 0 0 0 0 6 17 0.35 QF 2093 Pipirelli $147.924.931 Задржи група
62 A-98 19 0 0 0 0 1 17 0.06 QF 2488 Pipirelli $92.903.921 Задржи група
61 A-98 22 0 0 0 0 0 17 0 R1 2285 Pipirelli $78.022.737 Задржи група
60 A-98 32 0 0 0 0 0 17 0 R1 4833 Pipirelli $70.159.184 Задржи група
59 A-98 14 0 1 0 0 9 17 0.53 R1 2039 Pipirelli $59.944.436 Задржи група
58 A-98 21 0 0 0 0 2 17 0.12 QF 4025 Pipirelli $16.073.732 Задржи група
57 P-16 30 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 4262 Dunnolop $2.561.660 Испаднат
56 P-16 16 1 1 0 0 10 17 0.59 - 3334 Dunnolop $30.284.260 Задржи група
55 A-18 1 6 11 15 1 104 17 6.12 R2 1500 Pipirelli $102.795.727 Промовиран
54 A-18 6 1 2 0 0 41 17 2.41 R2 984 Pipirelli $38.362.626 Задржи група
53 A-18 8 0 1 0 2 28 17 1.65 QF 2027 Pipirelli $67.417.603 Задржи група
52 A-18 13 0 0 0 0 9 17 0.53 R1 1147 Pipirelli $34.825.452 Задржи група
51 A-18 13 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 ? Pipirelli $16.172.386 Задржи група
50 A-18 19 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 ? Pipirelli $39.906.342 Задржи група
49 A-18 16 0 0 0 0 5 17 0.29 - ? Pipirelli $27.827.570 Задржи група
48 R-390 2 1 10 0 1 95 16 5.94 SF - Pipirelli $57.108.374 Промовиран*
47 A-99 26 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 1614 Pipirelli $-1.723.458 Испаднат
46 R-126 2 2 6 0 0 66 16 4.12 QF - Pipirelli $18.051.912 Промовиран
45 A-1 34 0 0 0 0 0 15 0 R1 - Pipirelli $6.729.751 Испаднат
44 A-1 10 0 0 0 0 22 17 1.29 QF ? Pipirelli $19.423.349 Задржи група
43 A-1 12 0 1 0 0 16 16 1 R2 - Pipirelli $14.773.990 Задржи група
42 A-1 20 0 0 0 0 8 16 0.5 R2 - Pipirelli $13.162.492 Задржи група
41 A-1 23 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 ? Pipirelli $29.731.094 Задржи група
40 A-1 30 0 0 0 0 2 16 0.12 R1 - Pipirelli $21.467.096 Задржи група
39 R-53 2 2 10 7 0 91 16 5.69 SF - Pipirelli $35.799.543 Промовиран
38 R-53 15 0 1 0 0 15 6 2.5 - - Pipirelli $28.009.853 Задржи група