Профил на менаџерот: Jorge Lorenzos

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Jorge Lorenzos
Држава: Шпанија
Пол:Машко
Се приклучи:Дек 3, 2008
Последна интеракција: Дек 9 2016, 18:03:23
Постови на форумот:9  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (41)
Освоени поени:0 (83)
Победи:0 (3)
Подиуми:0 (6)
Пол-позиции:0 (0)
Најбрзи круга:0 (7)
Просечно поени/трка: - (2.02)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

5% отклучени

(19/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Jorge Lorenzos Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 15, Трка 9
Број на најавувања:304
Време поминато на ГПРО:43 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
57-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
56 R-298 12 0 1 0 0 17 4 4.25 - 11040 Pipirelli $22.859.383 Задржи група
49-55 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
48 R-212 15 0 0 0 0 0 2 0 - - Pipirelli $18.078.803 Задржи група
43-47 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
42 R-374 17 0 0 0 2 5 2 2.5 - - Pipirelli $15.066.924 Задржи група
38-41 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
37 R-416 15 0 0 0 0 3 6 0.5 - - Pipirelli $19.605.489 Задржи група
24-36 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
23 R-70 36 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $20.045.000 Задржи група
22 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
21 R-166 22 0 0 0 1 0 1 0 R1 - Pipirelli $-4.010.195 Задржи група
20 R-166 9 1 3 0 3 27 8 3.38 - - Pipirelli $14.658.260 Задржи група
18-19 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
17 R-143 29 0 0 0 0 0 2 0 R1 - Pipirelli $29.163.868 Задржи група
16 R-143 25 0 0 0 0 0 8 0 R2 - blank $-15.669.243 Задржи група
15 R-143 7 2 2 0 1 27 7 3.86 - - blank $6.171.061 Задржи група
13 R-50 31 0 0 0 0 0 2 0 - - blank $3.499.035 Задржи група