Профил на менаџерот: Filipe Costa

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Honda RA106 - 2006
Име:Filipe Costa
Држава: Португалија
Пол:Машко
Се приклучи:Дек 3, 2008
Последна интеракција: Окт 19 2019, 00:25:13
Постови на форумот:2  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:15 (263)
Освоени поени:0 (593)
Победи:0 (26)
Подиуми:0 (52)
Пол-позиции:0 (36)
Најбрзи круга:0 (28)
Просечно поени/трка: 0 (2.25)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

36% отклучени

(125/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Filipe Costa Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 57, Трка 2
Број на најавувања:1484
Време поминато на ГПРО:657.1 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 28
Позиција во сезоната:22
Пари: $??.???.???
Возач: Ben Beuttler (98)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:1
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Luso Drivers
Екипен пласман:59
Поени на тимот:382.0672

Спонзори

XTC (R155) - 21 трки
ManagerLeague (R155) - 5 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
71 A-28 31 0 0 0 0 0 15 0 R1 5140 Pipirelli $72.088.759 Задржи група
70 R-155 3 4 13 7 5 109 15 7.27 W 5352 Pipirelli $56.331.265 Промовиран
69 A-3 21 0 0 0 0 3 17 0.18 QF 3632 Pipirelli $14.205.153 Спец пот
68 P-8 29 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 494 Yokomama $34.129.743 Испаднат
67 P-8 8 0 2 3 2 30 16 1.88 SF 1925 Yokomama $43.968.985 Задржи група
66 P-8 4 1 3 1 0 44 17 2.59 W 281 Yokomama $67.919.209 Задржи група
65 P-8 20 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 361 Yokomama $87.358.456 Задржи група
64 A-25 3 1 6 4 3 68 16 4.25 SF 3471 Pipirelli $175.632.702 Промовиран
63 A-25 4 2 5 3 3 59 17 3.47 R2 868 Pipirelli $191.616.793 Задржи група
62 A-25 10 0 0 0 0 14 17 0.82 R1 2704 Pipirelli $149.888.475 Задржи група
61 A-25 17 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 2012 Pipirelli $137.452.104 Задржи група
60 A-25 20 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 2058 Pipirelli $99.325.051 Задржи група
59 R-10 1 15 17 16 12 166 17 9.76 W 1946 Pipirelli $89.078.412 Промовиран
58 R-10 5 3 5 2 3 52 17 3.06 R1 3315 Pipirelli $-16.100.690 Задржи група
57 R-10 9 0 1 0 0 28 16 1.75 R1 5233 Pipirelli $20.549.575 Задржи група