Профил на менаџерот: Frederic Van Rossum

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Frederic Van Rossum
Држава: Белгија
Пол:Машко
Се приклучи:Фев 4, 2007
Последна интеракција: Денес во 18:37:23
Постови на форумот:2  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:6 (277)
Освоени поени:0 (1196)
Победи:0 (61)
Подиуми:0 (111)
Пол-позиции:2 (79)
Најбрзи круга:1 (57)
Просечно поени/трка: 0 (4.32)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

50% отклучени

(177/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Frederic Van Rossum Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 50, Трка 6
Број на најавувања:2233
Време поминато на ГПРО:196.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Слободен/а

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 41
Позиција во сезоната:31
Пари: $??.???.???
Возач: Matthew Elford (104)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:3
Гуми: Pipirelli
Име на тим: The Rockets 🚀
Екипен пласман:163
Поени на тимот:112.5999

Спонзори

Congalotto (A41) - 7 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
74 A-41 10 0 1 0 2 20 17 1.18 R1 1105 Pipirelli $36.133.118 Задржи група
73 A-41 16 0 0 0 0 9 17 0.53 R2 1057 Pipirelli $11.667.292 Задржи група
72 A-41 10 0 1 0 3 23 17 1.35 R1 986 Pipirelli $13.955.756 Задржи група
71 R-159 1 17 17 17 17 170 17 10 W 1374 Pipirelli $23.299.234 Промовиран
70 R-159 1 17 17 15 16 170 17 10 W 1544 Pipirelli $-26.730.489 Задржи група
69 R-159 2 4 11 2 6 107 17 6.29 R2 2345 Pipirelli $-20.174.479 Задржи група
68 R-159 4 3 7 0 3 69 17 4.06 R1 3262 Pipirelli $-20.458.390 Задржи група
67 R-159 5 1 6 3 3 52 11 4.73 - 6513 Pipirelli $-11.446.298 Задржи група
65-66 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
64 R-81 5 1 4 0 0 54 11 4.91 SF 7416 Pipirelli $18.884.758 Задржи група
63 R-81 6 0 5 1 1 49 14 3.5 - 6370 Pipirelli $5.741.257 Задржи група
62 A-17 33 0 0 0 0 0 0 - - 10686 Pipirelli $31.372.575 Пензиониран
61 R-93 2 3 8 6 3 79 11 7.18 SF 7772 Pipirelli $49.061.575 Промовиран
60 R-93 6 1 2 0 0 46 14 3.29 QF 6449 Pipirelli $35.384.356 Задржи група
59 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
58 R-69 4 3 6 8 1 67 11 6.09 - 6753 Pipirelli $42.293.926 Задржи група
56-57 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
55 A-35 38 0 0 0 0 0 0 - - 13036 Pipirelli $48.564.505 Пензиониран
54 A-35 10 0 1 1 0 24 17 1.41 R1 1425 Pipirelli $54.210.891 Задржи група
53 R-70 1 10 15 15 1 138 17 8.12 W 1973 Pipirelli $41.249.841 Промовиран
52 A-50 34 0 0 0 0 0 17 0 - 1722 Pipirelli $7.382.258 Испаднат
51 R-294 3 1 9 9 0 85 17 5 F ? Pipirelli $33.431.452 Промовиран
50 R-294 7 0 1 0 0 34 12 2.83 - - Pipirelli $-365.297 Задржи група