Профил на менаџерот: Adam Dore

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Adam Dore
Држава: Англија
Пол:Машко
Се приклучи:Окт 27, 2013
Последна интеракција: Денес во 10:59:07
Постови на форумот:6  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:10 (167)
Освоени поени:0 (367)
Победи:0 (14)
Подиуми:0 (37)
Пол-позиции:0 (1)
Најбрзи круга:0 (20)
Просечно поени/трка: 0 (2.2)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

15% отклучени

(56/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Adam Dore Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 77, Трка 6
Број на најавувања:9784
Време поминато на ГПРО:220.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во врска

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 67
Позиција во сезоната:28
Пари: $?.???.???
Возач: Rupert Hankey (104)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:7
Гуми: Pipirelli
Име на тим: VIPER RACING
Екипен пласман:258
Поени на тимот:156.5331

Спонзори

Philip (R142) - 39 трки
Heins (R142) - 5 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
86 R-142 3 2 12 1 5 114 16 7.12 W 4043 Pipirelli $25.859.441 Промовиран
85 R-20 14 0 0 0 0 11 16 0.69 R1 4225 Pipirelli $2.878.126 Задржи група
84 A-42 34 0 0 0 0 0 14 0 R1 5128 Pipirelli $42.863.870 Испаднат
83 R-142 1 10 12 0 12 125 17 7.35 W 2564 Pipirelli $29.157.584 Промовиран
82 R-47 13 0 2 0 0 17 17 1 R2 3313 Pipirelli $18.048.626 Задржи група
81 A-79 34 0 0 0 0 0 16 0 R1 5015 Pipirelli $10.896.143 Испаднат
80 A-79 17 0 0 0 0 4 16 0.25 - 4620 Pipirelli $11.715.743 Задржи група
79 A-79 31 0 0 0 0 0 16 0 R1 4293 Pipirelli $12.017.811 Задржи група
78 R-142 2 2 11 0 2 94 17 5.53 SF 2699 Pipirelli $15.317.901 Промовиран
77 R-142 20 0 0 0 1 2 12 0.17 - 6029 Pipirelli $-4.402.191 Задржи група
44 R-149 16 0 0 0 0 5 3 1.67 R2 - Pipirelli $-11.552.397 Задржи група
43 R-149 20 0 0 0 0 2 3 0.67 - - Pipirelli $11.743.816 Задржи група
38 R-414 17 0 0 0 0 3 3 1 - - Pipirelli $19.231.048 Задржи група