Профил на менаџерот: Dimas Saputra

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Dimas Saputra
Држава: Индонезија
Пол:Машко
Се приклучи:Ное 8, 2013
Последна интеракција: Апр 5 2014, 18:01:24
Постови на форумот:15  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (23)
Освоени поени:0 (5)
Победи:0 (0)
Подиуми:0 (0)
Пол-позиции:0 (0)
Најбрзи круга:0 (0)
Просечно поени/трка: - (0.22)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

1% отклучени

(3/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Dimas Saputra Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 39, Трка 1
Број на најавувања:48
Време поминато на ГПРО:14 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
41-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
40 R-5 26 0 0 0 0 0 6 0 - - Pipirelli $25.412.609 Задржи група
39 R-86 15 0 0 0 0 5 16 0.31 R2 - Pipirelli $19.458.366 Задржи група