Профил на менаџерот: Guilherme Schweitzer

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Guilherme Schweitzer
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Ное 14, 2013
Последна интеракција: Мај 20 2022, 21:59:40
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:11 (545)
Освоени поени:5 (1100)
Победи:0 (29)
Подиуми:0 (84)
Пол-позиции:0 (16)
Најбрзи круга:0 (11)
Просечно поени/трка: 0.45 (2.02)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

20% отклучени

(76/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Guilherme Schweitzer Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 39, Трка 1
Број на најавувања:4312
Време поминато на ГПРО:1581.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 72
Позиција во сезоната:14
Пари: $?.???.???
Возач: Wilson Carlos Pace (143)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:10
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Senna Racing Team
Екипен пласман:336
Поени на тимот:126.8001

Спонзори

SunBlock Data Systems (R19) - 24 трки
British Flyways (R19) - 11 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
86 A-72 19 0 0 0 0 4 15 0.27 R2 4932 Pipirelli $18.352.684 Задржи група
85 R-19 3 2 7 3 2 93 16 5.81 SF 3902 Pipirelli $17.159.353 Промовиран
84 A-71 36 0 0 0 0 0 14 0 - 5426 Pipirelli $1.846.524 Испаднат
83 R-8 3 3 5 0 0 85 16 5.31 SF 4194 Pipirelli $19.921.431 Промовиран
82 R-8 7 1 3 0 0 42 17 2.47 R2 2762 Pipirelli $12.106.876 Задржи група
81 R-8 8 0 0 0 0 23 9 2.56 R1 7142 Pipirelli $7.529.594 Задржи група
80 A-64 12 0 0 0 0 12 3 4 - 8364 Pipirelli $13.102.553 Пензиониран
79 A-64 23 0 0 0 0 1 9 0.11 R1 6899 Pipirelli $10.593.722 Задржи група
78 A-64 26 0 0 0 0 3 13 0.23 R1 6224 Pipirelli $25.319.710 Задржи група
77 A-64 8 0 1 0 0 22 14 1.57 R2 5911 Pipirelli $29.876.223 Задржи група
76 A-64 21 0 0 0 0 1 17 0.06 - 2848 Pipirelli $44.079.962 Задржи група
75 R-17 3 3 7 3 0 80 16 5 SF 4987 Pipirelli $37.448.601 Промовиран
74 R-17 10 0 0 0 0 13 6 2.17 R2 8145 Pipirelli $490.207 Задржи група
72-73 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
71 R-141 16 0 0 0 0 3 6 0.5 R2 9591 Pipirelli $-2.297.222 Задржи група
63-70 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
62 A-12 34 0 0 0 0 0 0 - - 10677 Pipirelli $-11.069.144 Пензиониран
61 A-12 25 0 0 0 0 0 8 0 R1 8314 Pipirelli $33.699.364 Задржи група
60 A-12 25 0 0 0 0 1 15 0.07 R2 5618 Pipirelli $45.616.776 Задржи група
59 R-192 3 0 6 0 0 71 16 4.44 QF 5724 Pipirelli $32.923.488 Промовиран
58 R-192 6 3 6 0 1 65 15 4.33 QF 6108 Pipirelli $-2.369.835 Задржи група
57 R-192 4 3 8 3 3 89 17 5.24 SF 3615 Pipirelli $-3.823.614 Задржи група
56 A-52 28 0 0 0 0 0 11 0 R2 7815 Pipirelli $-6.795.643 Испаднат
55 A-52 11 0 1 0 1 21 17 1.24 R2 5827 Pipirelli $30.679.862 Задржи група
54 A-52 23 0 0 0 0 6 15 0.4 QF 6652 Pipirelli $25.605.768 Задржи група
53 A-52 12 0 0 0 0 13 16 0.81 R2 4457 Pipirelli $18.666.996 Задржи група
52 A-52 14 0 0 0 0 10 17 0.59 R2 950 Pipirelli $13.438.624 Задржи група
51 A-52 20 0 0 0 0 2 16 0.12 - - Pipirelli $29.786.859 Задржи група
50 R-205 4 0 5 1 1 63 16 3.94 SF - Pipirelli $1.339.884 Промовиран*
49 A-70 28 0 0 0 0 0 15 0 R1 - Pipirelli $-5.774.542 Испаднат
48 A-70 26 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $25.380.971 Задржи група
47 A-70 15 0 1 0 0 6 17 0.35 R1 844 Pipirelli $2.644.812 Задржи група
46 R-281 1 4 10 0 0 107 17 6.29 W ? Pipirelli $22.896.344 Промовиран
45 A-123 27 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 ? Pipirelli $-3.733.093 Испаднат
44 A-123 23 0 0 0 0 5 17 0.29 QF ? Pipirelli $3.603.599 Задржи група
43 R-29 2 4 8 4 0 84 17 4.94 F ? Pipirelli $5.400.991 Промовиран
42 R-29 5 1 4 1 0 50 17 2.94 R2 ? Pipirelli $-1.336.160 Задржи група
41 A-110 30 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $-16.393.891 Испаднат
40 R-130 2 5 12 1 1 109 17 6.41 W ? Pipirelli $13.440.812 Промовиран
39 R-130 14 0 0 0 2 7 15 0.47 R1 - Pipirelli $1.182.710 Задржи група