Профил на менаџерот: Stoica Daniel Claudiu

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Stoica Daniel Claudiu
Држава: Романија
Пол:Машко
Се приклучи:Дек 12, 2008
Последна интеракција: Мар 18 2020, 10:45:56
Постови на форумот:258  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (331)
Освоени поени:0 (611)
Победи:0 (17)
Подиуми:0 (47)
Пол-позиции:0 (22)
Најбрзи круга:0 (15)
Просечно поени/трка: - (1.85)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Дек 15, 2008)
Достигнувања:

24% отклучени

(84/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Stoica Daniel Claudiu Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 12, Трка 8
Број на најавувања:6175
Време поминато на ГПРО:1210.3 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Слободен/а

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
50-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
49 R-222 16 0 0 0 0 0 0 - R1 - Pipirelli $25.266.000 Задржи група
48 R-222 8 0 3 0 0 39 13 3 QF - Pipirelli $14.596.735 Задржи група
47 R-222 8 1 2 0 0 41 17 2.41 R1 2118 Pipirelli $34.247.125 Задржи група
46 R-222 14 0 1 0 1 8 16 0.5 R2 - Pipirelli $4.909.679 Задржи група
30-45 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
29 P-8 36 0 0 0 0 0 5 0 R1 - Dunnolop $-54.403.883 Пензиониран
28 M-4 39 0 0 0 0 0 16 0 R2 - Dunnolop $49.075.288 Испаднат
27 P-10 4 3 5 6 6 70 17 4.12 QF 62 Yokomama $52.383.244 Промовиран
26 P-10 6 1 4 0 2 40 17 2.35 R2 91 Dunnolop $39.225.579 Задржи група
25 P-10 23 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 208 Pipirelli $42.481.679 Задржи група
24 P-10 25 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 151 Dunnolop $12.450.431 Задржи група
23 P-10 22 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 ? Dunnolop $22.793.503 Задржи група
22 M-4 29 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 55 Badyear $7.564.132 Испаднат
21 P-2 3 3 9 2 3 83 17 4.88 F 96 Badyear $37.561.571 Промовиран
20 P-2 10 0 0 0 0 21 17 1.24 R2 ? Dunnolop $18.806.405 Задржи група
19 P-2 15 0 1 0 0 9 17 0.53 R1 ? Pipirelli $48.126.344 Задржи група
18 P-2 12 0 1 0 0 13 17 0.76 R1 ? Pipirelli $39.716.155 Задржи група
17 P-2 21 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 ? Yokomama $48.592.172 Задржи група
16 A-18 4 3 8 0 2 81 17 4.76 SF ? blank $74.134.755 Промовиран
15 A-18 5 0 2 0 0 45 17 2.65 - ? blank $57.534.130 Задржи група
14 R-30 2 3 6 11 1 76 17 4.47 - 413 blank $29.652.515 Промовиран
13 R-30 4 3 3 3 0 53 16 3.31 - - blank $-9.641.439 Задржи група
12 R-30 12 0 2 0 0 13 10 1.3 - - blank $-2.830.394 Задржи група