Профил на менаџерот: Panayiotis Mpouriotis

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Panayiotis Mpouriotis
Држава: Грција
Пол:Машко
Се приклучи:Ное 21, 2013
Последна интеракција: Мар 26 2020, 16:51:19
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:5 (589)
Освоени поени:0 (647)
Победи:0 (6)
Подиуми:0 (31)
Пол-позиции:0 (6)
Најбрзи круга:0 (0)
Просечно поени/трка: 0 (1.1)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

10% отклучени

(34/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Panayiotis Mpouriotis Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 39, Трка 14
Број на најавувања:926
Време поминато на ГПРО:201.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 72
Позиција во сезоната:23
Пари: $??.???.???
Возач: Marcel Zeller (117)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:7
Гуми: Pipirelli
Име на тим: HELLENIC FORCES ACROPOLIS
Екипен пласман:202
Поени на тимот:85.7501

Спонзори

Bang & Olavsen (A92) - 10 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
74 A-92 26 0 0 0 0 0 17 0 R1 1755 Pipirelli $2.422.258 Задржи група
73 A-92 28 0 0 0 0 0 17 0 R2 2477 Pipirelli $3.813.422 Задржи група
72 A-92 30 0 0 0 0 0 17 0 R1 2156 Pipirelli $1.361.661 Задржи група
71 R-8 5 0 3 1 0 65 17 3.82 QF 2740 Pipirelli $6.575.238 Промовиран*
70 R-8 10 0 0 1 0 25 17 1.47 QF 3089 Pipirelli $9.702.794 Задржи група
69 R-8 7 0 1 0 0 34 17 2 R1 3397 Pipirelli $9.453.430 Задржи група
68 A-16 37 0 0 0 0 0 17 0 - 2599 Pipirelli $13.546.184 Испаднат
67 R-6 2 3 8 2 0 97 17 5.71 W 3143 Pipirelli $15.995.656 Промовиран
66 A-72 35 0 0 0 0 0 17 0 R1 2537 Pipirelli $10.782.063 Испаднат
65 A-72 31 0 0 0 0 0 17 0 - 2197 Pipirelli $9.340.306 Задржи група
64 A-72 26 0 0 0 0 1 16 0.06 - 4391 Pipirelli $2.985.039 Задржи група
63 A-72 24 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 2365 Pipirelli $18.455.632 Задржи група
62 A-72 18 0 0 0 0 3 16 0.19 R1 4193 Pipirelli $20.548.005 Задржи група
61 A-72 7 0 3 0 0 39 17 2.29 F 1286 Pipirelli $16.260.789 Задржи група
60 A-72 19 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 4045 Pipirelli $17.213.396 Задржи група
59 A-72 26 0 0 0 0 0 17 0 R2 1997 Pipirelli $20.758.860 Задржи група
58 A-72 23 0 0 0 0 2 15 0.13 R1 5564 Pipirelli $14.611.303 Задржи група
57 A-72 31 0 0 0 0 0 15 0 R2 5793 Pipirelli $21.002.022 Задржи група
56 A-72 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 2252 Pipirelli $7.038.186 Задржи група
55 A-72 28 0 0 0 0 0 17 0 R1 2250 Pipirelli $9.913.200 Задржи група
54 A-72 24 0 0 0 0 0 16 0 R2 4107 Pipirelli $22.657.501 Задржи група
53 A-72 20 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 1181 Pipirelli $21.181.229 Задржи група
52 A-72 22 0 0 0 0 4 16 0.25 R1 - Pipirelli $15.288.768 Задржи група
51 A-72 14 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 1525 Pipirelli $15.472.404 Задржи група
50 A-72 15 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 1608 Pipirelli $13.204.129 Задржи група
49 R-310 2 2 8 0 0 94 16 5.88 W - Pipirelli $14.701.029 Промовиран
48 R-310 8 0 2 0 0 34 17 2 R2 2321 Pipirelli $17.155.090 Задржи група
47 R-310 9 0 2 0 0 26 17 1.53 R2 ? Pipirelli $7.046.391 Задржи група
46 R-310 11 0 0 0 0 28 17 1.65 SF 2546 Pipirelli $17.779.446 Задржи група
45 A-18 34 0 0 0 0 0 16 0 R1 - Pipirelli $34.057.462 Испаднат
44 R-277 6 0 2 0 0 51 17 3 QF 2658 Pipirelli $37.747.790 Промовиран
43 A-9 35 0 0 0 0 0 12 0 R1 - Pipirelli $29.794.311 Испаднат
42 R-132 7 1 2 2 0 52 17 3.06 QF 1958 Pipirelli $23.734.431 Промовиран*
41 R-132 8 0 0 0 0 21 17 1.24 R1 2906 Pipirelli $15.638.506 Задржи група
40 R-132 9 0 0 0 0 34 17 2 R2 2897 Pipirelli $3.116.499 Задржи група
39 R-132 10 0 0 0 0 16 4 4 - - Pipirelli $15.532.632 Задржи група