Профил на менаџерот: Ilija Manojlovic

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Jordan EJ15 - 2005
Име:Ilija Manojlovic
Држава: Србија
Пол:Машко
Се приклучи:Дек 1, 2013
Последна интеракција: Окт 19 2018, 16:19:04
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (360)
Освоени поени:0 (773)
Победи:0 (9)
Подиуми:0 (49)
Пол-позиции:0 (4)
Најбрзи круга:0 (16)
Просечно поени/трка: - (2.15)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

13% отклучени

(47/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Ilija Manojlovic Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 39, Трка 6
Број на најавувања:1127
Време поминато на ГПРО:149.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
65-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
64 R-20 17 0 0 0 0 0 5 0 R1 9571 Pipirelli $13.941.267 Задржи група
63 R-20 13 0 0 0 0 9 10 0.9 R1 7331 Pipirelli $10.114.246 Задржи група
62 R-20 8 0 0 0 0 18 12 1.5 QF 7552 Pipirelli $-25.894.458 Задржи група
61 A-16 33 0 0 0 0 0 13 0 R1 7552 Pipirelli $764.706 Испаднат
60 R-9 2 0 5 0 0 64 14 4.57 SF 6253 Pipirelli $6.408.634 Промовиран
59 R-9 20 0 0 0 0 0 4 0 R2 10528 Pipirelli $2.700.708 Задржи група
58 R-9 9 0 1 0 2 32 14 2.29 QF 6880 Pipirelli $-2.771.489 Задржи група
57 R-9 4 1 6 1 4 69 16 4.31 R1 6151 Pipirelli $19.508.744 Задржи група
56 R-276 5 0 1 0 2 54 14 3.86 QF 6797 Pipirelli $-1.275.954 Задржи група
55 A-16 31 0 0 0 0 0 14 0 R1 7363 Pipirelli $-12.004.097 Испаднат
54 A-16 23 0 0 0 0 0 15 0 R2 8364 Pipirelli $25.149.264 Задржи група
53 R-42 5 2 6 0 0 69 15 4.6 SF 7446 Pipirelli $22.528.456 Промовиран
52 A-99 30 0 0 0 0 0 16 0 R1 - Pipirelli $-12.499.631 Испаднат
51 R-12 5 3 8 0 1 81 16 5.06 W - Pipirelli $7.037.383 Промовиран*
50 R-12 6 1 3 0 1 52 14 3.71 QF - Pipirelli $-3.811.283 Задржи група
49 A-90 33 0 0 0 0 0 15 0 R1 - Pipirelli $5.918.704 Испаднат
48 R-86 6 1 2 0 0 58 14 4.14 SF - Pipirelli $6.796.225 Промовиран*
47 A-118 37 0 0 0 0 0 14 0 R1 - Pipirelli $17.529.285 Испаднат
46 R-340 3 0 6 1 1 64 17 3.76 SF 2288 Pipirelli $6.655.935 Промовиран
45 R-340 10 0 0 0 0 17 16 1.06 R2 - Pipirelli $-17.049 Задржи група
44 R-340 15 0 0 0 1 6 13 0.46 R1 - Pipirelli $15.074.576 Задржи група
43 R-340 5 0 5 0 1 74 17 4.35 QF ? Pipirelli $-6.337.978 Задржи група
42 R-340 6 1 3 0 0 52 17 3.06 R2 ? Pipirelli $-8.729.129 Задржи група
41 R-340 7 0 2 2 1 38 17 2.24 QF ? Pipirelli $4.405.989 Задржи група
40 R-340 11 0 1 0 2 16 17 0.94 R1 ? Pipirelli $-12.214.384 Задржи група
39 R-340 23 0 0 0 0 0 11 0 - - Pipirelli $-10.077.660 Задржи група