Профил на менаџерот: Sergio Ruiz

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Jordan EJ15 - 2005
Име:Sergio Ruiz
Држава: Аргентина
Пол:Машко
Се приклучи:Дек 3, 2013
Последна интеракција: Вчера во 23:40:02
Постови на форумот:4  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:7 (731)
Освоени поени:0 (1078)
Победи:0 (22)
Подиуми:0 (80)
Пол-позиции:0 (17)
Најбрзи круга:0 (19)
Просечно поени/трка: 0 (1.47)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

26% отклучени

(92/358)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Sergio Ruiz Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 39, Трка 7
Број на најавувања:4564
Време поминато на ГПРО:1741.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 5
Позиција во сезоната:22
Пари: $??.???.???
Возач: Toshio Inoue (140)
Технички Директор: Ken Brown (90)
Екипа во целост:30
Гуми: Dunnolop
Име на тим: Argentina Team®
Екипен пласман:195
Поени на тимот:118.6667

Спонзори

St Olivers (A22) - 24 трки
NECK (A22) - 20 трки
Schücho (A22) - 1 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
81 A-22 1 7 11 4 5 114 17 6.71 SF 631 Pipirelli $99.487.667 Промовиран
80 A-22 8 0 2 0 0 27 17 1.59 R2 1239 Pipirelli $55.879.808 Задржи група
79 A-22 20 0 0 0 0 0 17 0 R2 2341 Pipirelli $14.018.226 Задржи група
78 A-22 31 0 0 0 0 0 17 0 QF 1712 Pipirelli $12.273.721 Задржи група
77 A-22 24 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 2404 Pipirelli $13.664.148 Задржи група
76 P-4 32 0 0 0 0 0 17 0 R1 565 Yokomama $22.070.191 Испаднат
75 A-82 4 0 4 0 0 58 16 3.62 R2 3748 Pipirelli $72.328.096 Промовиран
74 A-82 9 0 1 0 0 34 17 2 R1 1034 Pipirelli $53.164.609 Задржи група
73 A-82 5 0 4 0 0 59 17 3.47 SF 1115 Pipirelli $37.575.224 Задржи група
72 A-82 13 0 0 0 0 7 17 0.41 R2 3986 Pipirelli $33.008.246 Задржи група
71 P-22 27 0 0 0 0 0 17 0 R1 565 Yokomama $10.081.637 Испаднат
70 P-22 22 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 769 Yokomama $23.409.405 Задржи група
69 P-22 22 0 0 0 1 8 17 0.47 R1 347 Yokomama $26.548.741 Задржи група
68 A-69 3 1 7 8 2 75 17 4.41 SF 1111 Pipirelli $82.180.348 Промовиран
67 A-69 10 0 0 0 0 19 17 1.12 R1 1185 Pipirelli $44.927.633 Задржи група
66 A-69 24 0 0 0 0 0 17 0 R1 3110 Pipirelli $15.209.959 Задржи група
65 P-14 39 0 0 0 0 0 17 0 R1 1607 Yokomama $9.738.927 Испаднат
64 P-14 28 0 0 0 1 1 17 0.06 R2 331 Yokomama $10.822.005 Задржи група
63 P-14 10 0 0 0 2 13 17 0.76 QF 716 Dunnolop $26.883.465 Задржи група
62 P-14 12 1 1 0 2 21 17 1.24 R1 2142 Contimental $39.023.517 Задржи група
61 A-40 2 0 9 0 1 86 17 5.06 F 761 Pipirelli $79.188.177 Промовиран
60 A-40 16 0 0 0 0 5 17 0.29 QF 3204 Pipirelli $17.468.459 Задржи група
59 A-40 18 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 3493 Pipirelli $21.580.375 Задржи група
58 A-40 18 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 1997 Pipirelli $8.122.996 Задржи група
57 P-8 30 0 0 0 0 0 17 0 R1 329 Dunnolop $11.245.059 Испаднат
56 P-8 21 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 223 Dunnolop $16.319.895 Задржи група
55 P-8 11 0 1 0 0 18 17 1.06 QF 3275 Dunnolop $66.883.698 Задржи група
54 P-8 11 0 0 0 0 22 17 1.29 SF 2510 Dunnolop $42.457.820 Задржи група
53 A-26 3 2 7 0 0 74 17 4.35 SF 652 Pipirelli $70.896.081 Промовиран
52 A-26 14 0 0 0 0 9 17 0.53 R2 1117 Pipirelli $35.803.704 Задржи група
51 P-7 32 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 ? Dunnolop $18.951.726 Испаднат
50 M-4 33 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 115 Dunnolop $27.764.259 Испаднат
49 P-13 3 2 6 0 1 78 17 4.59 F 123 Dunnolop $69.417.211 Промовиран
48 P-13 17 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 184 Dunnolop $36.175.560 Задржи група
47 P-13 4 3 6 3 1 71 17 4.18 SF ? Dunnolop $47.151.223 Задржи група
46 P-13 15 0 1 0 0 9 17 0.53 R1 ? Avonn $70.676.901 Задржи група
45 A-38 3 2 10 0 0 93 17 5.47 SF 432 Pipirelli $110.894.430 Промовиран
44 A-38 11 0 2 0 0 19 17 1.12 QF 658 Pipirelli $63.750.322 Задржи група
43 P-17 35 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Yokomama $23.668.740 Испаднат
42 P-17 24 0 0 0 0 9 17 0.53 R2 ? Dunnolop $11.705.106 Задржи група
41 P-17 26 0 0 0 0 2 17 0.12 QF ? Avonn $24.969.685 Задржи група
40 A-115 3 2 4 1 3 75 17 4.41 W 875 Pipirelli $37.223.598 Промовиран
39 R-296 5 2 4 1 0 46 11 4.18 - - Pipirelli $27.703.912 Промовиран