Профил на менаџерот: Andras Voczelka

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Alfa generic - 1984 / 85
Име:Andras Voczelka
Држава: Унгарија
Пол:Машко
Се приклучи:Фев 13, 2007
Последна интеракција: Јул 13 2020, 19:32:54
Постови на форумот:162  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (903)
Освоени поени:0 (1591)
Победи:0 (55)
Подиуми:0 (133)
Пол-позиции:0 (52)
Најбрзи круга:0 (39)
Просечно поени/трка: - (1.76)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

36% отклучени

(129/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Andras Voczelka Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 3, Трка 2
Број на најавувања:9193
Време поминато на ГПРО:2418.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 10
Позиција во сезоната:40
Пари: $???.???
Возач: Alberto Giacomelli (134)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:8
Гуми: blank
Име на тим: Forza Alfa
Екипен пласман:99
Поени на тимот:0

Спонзори

Electronic Earths (A41) - 2 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
76 M-3 39 0 0 0 0 0 16 0 - 4286 Contimental $-6.873.879 Испаднат
75 P-21 3 1 3 0 0 39 17 2.29 R2 331 Contimental $7.174.282 Промовиран
74 P-21 19 0 0 0 0 9 17 0.53 R1 833 Badyear $15.849.457 Задржи група
73 A-41 4 0 8 0 0 63 17 3.71 SF 2985 Pipirelli $61.228.949 Промовиран
72 A-41 12 0 1 0 0 17 17 1 R1 2272 Pipirelli $65.919.350 Задржи група
71 A-41 26 0 0 0 0 0 9 0 R1 7513 Pipirelli $47.528.780 Задржи група
70 R-138 1 11 15 14 5 138 17 8.12 W 3389 Pipirelli $31.360.560 Промовиран
69 R-138 11 0 1 1 1 15 14 1.07 QF 6466 Pipirelli $4.109.917 Задржи група
68 R-138 16 0 0 0 0 3 14 0.21 QF 7555 Pipirelli $18.923.086 Задржи група
67 A-61 35 0 0 0 0 0 16 0 - 4882 Pipirelli $1.921.852 Испаднат
66 P-15 33 0 0 0 0 3 17 0.18 - 5024 Badyear $-2.301.762 Испаднат
65 P-15 20 0 1 0 0 6 17 0.35 - 4007 Badyear $27.039.961 Задржи група
64 A-67 3 4 8 0 3 74 16 4.62 R2 3251 Pipirelli $37.500.570 Промовиран
63 A-67 27 0 0 0 2 0 17 0 R1 7115 Pipirelli $71.311.482 Задржи група
62 A-67 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 3523 Pipirelli $20.082.640 Задржи група
61 A-67 9 0 0 0 0 23 17 1.35 QF 3143 Pipirelli $38.486.498 Задржи група
60 A-67 16 0 1 0 0 7 16 0.44 R1 4713 Pipirelli $25.805.197 Задржи група
59 A-67 31 0 0 0 0 0 13 0 - 6567 Pipirelli $44.512.599 Задржи група
58 A-67 24 0 0 0 0 0 13 0 R2 7234 Pipirelli $19.788.782 Задржи група
57 P-19 26 0 0 0 0 4 13 0.31 - 7309 Badyear $-23.847.211 Испаднат
56 P-19 22 0 0 0 0 2 13 0.15 R1 6606 Yokomama $18.081.827 Задржи група
55 P-19 7 1 3 0 1 34 17 2 R1 946 Badyear $41.501.934 Задржи група
54 P-19 24 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 1258 Badyear $52.942.905 Задржи група
53 A-56 2 4 12 0 1 105 17 6.18 W 758 Pipirelli $79.542.836 Промовиран
52 A-56 8 0 2 0 0 29 17 1.71 R2 ? Pipirelli $78.608.092 Задржи група
51 A-56 13 0 1 0 0 11 15 0.73 QF - Pipirelli $47.084.647 Задржи група
50 A-56 22 0 0 0 0 7 17 0.41 R2 ? Pipirelli $25.459.972 Задржи група
49 P-2 27 0 0 0 0 4 17 0.24 QF 270 Contimental $11.083.122 Испаднат
48 A-79 3 2 6 0 2 71 17 4.18 F 642 Pipirelli $93.697.379 Промовиран
47 A-79 16 0 0 0 0 7 17 0.41 QF ? Pipirelli $100.580.058 Задржи група
46 A-79 17 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 ? Pipirelli $62.982.422 Задржи група
45 A-79 4 4 6 4 0 58 17 3.41 QF ? Pipirelli $69.151.916 Задржи група
44 A-79 6 0 2 4 3 48 17 2.82 QF ? Pipirelli $35.319.839 Задржи група
43 A-79 10 0 2 0 0 18 16 1.12 R1 - Pipirelli $61.520.985 Задржи група
42 A-79 14 0 1 0 5 13 17 0.76 R1 ? Pipirelli $46.099.616 Задржи група
41 R-415 1 8 12 8 2 123 17 7.24 W 1621 Pipirelli $33.251.365 Промовиран
40 R-248 6 2 5 2 1 57 17 3.35 R1 ? Pipirelli $-24.769.055 Задржи група
26-39 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
25 R-194 35 0 0 0 0 0 4 0 R2 - Pipirelli $13.546.632 Задржи група
24 R-80 7 0 1 1 0 28 17 1.65 SF 1753 Pipirelli $-176.095 Задржи група
23 R-80 15 0 0 0 0 9 17 0.53 SF ? Pipirelli $1.997.331 Задржи група
22 A-23 35 0 0 0 0 0 17 0 R2 1641 Pipirelli $-19.914.988 Испаднат
21 R-232 5 2 5 0 1 60 17 3.53 R1 ? Pipirelli $20.076.399 Промовиран*
20 A-52 28 0 0 0 0 0 17 0 R2 ? Pipirelli $18.203.685 Испаднат
19 A-52 16 0 0 1 0 15 16 0.94 QF - Pipirelli $4.654.175 Задржи група
18 A-52 11 0 0 0 0 20 17 1.18 R1 ? Pipirelli $25.199.125 Задржи група
17 A-52 11 0 0 0 0 10 17 0.59 QF ? Pipirelli $7.911.186 Задржи група
16 R-240 2 2 8 5 0 92 17 5.41 R2 ? blank $38.238.987 Промовиран
15 R-240 10 0 1 0 0 33 17 1.94 - 782 blank $-1.456.913 Задржи група
14 A-4 10 3 3 0 1 33 14 2.36 - - blank $-548.202 Испаднат
13 P-13 30 0 0 0 0 0 16 0 - - blank $-30.675.174 Испаднат
12 A-12 2 5 10 4 7 99 17 5.82 - ? blank $17.098.886 Промовиран
11 R-89 2 4 10 7 1 99 17 5.82 - ? blank $20.593.044 Промовиран
10 R-89 10 0 1 1 0 21 8 2.62 - - blank $-11.112.486 Задржи група
7-9 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
6 A-11 32 0 0 0 0 0 13 0 - - blank $-17.051.093 Испаднат
5 R-27 9 0 0 0 0 29 17 1.71 - ? blank $767.000 Промовиран*
4 R-27 12 0 1 0 1 16 17 0.94 - ? blank $-17.385.362 Задржи група
3 R-27 7 2 3 0 2 33 16 2.06 - - blank $-12.588.759 Задржи група