Профил на менаџерот: Fabio Ballan

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Fabio Ballan
Држава: Италија
Пол:Машко
Се приклучи:Дек 19, 2013
Последна интеракција: Фев 22 2019, 12:40:25
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (410)
Освоени поени:0 (782)
Победи:0 (6)
Подиуми:0 (46)
Пол-позиции:0 (7)
Најбрзи круга:0 (2)
Просечно поени/трка: - (1.91)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

8% отклучени

(28/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Fabio Ballan Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 39, Трка 13
Број на најавувања:2457
Време поминато на ГПРО:480.1 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
66-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
65 R-127 8 0 1 0 0 30 12 2.5 R1 6699 Pipirelli $2.876.273 Задржи група
64 R-127 12 0 1 0 0 16 12 1.33 QF 6892 Pipirelli $13.020.855 Задржи група
63 R-127 13 0 0 0 0 8 5 1.6 R2 9391 Pipirelli $6.911.864 Задржи група
62 A-69 33 0 0 0 0 0 16 0 R1 5321 Pipirelli $-10.395.373 Испаднат
61 R-9 3 1 8 5 0 73 17 4.29 SF 6588 Pipirelli $5.401.360 Промовиран
60 R-9 5 0 0 0 0 37 17 2.18 SF 4995 Pipirelli $5.546.767 Задржи група
59 R-9 6 0 3 0 0 53 17 3.12 QF 5803 Pipirelli $5.875.843 Задржи група
58 R-9 5 2 5 0 1 62 17 3.65 R2 3667 Pipirelli $4.959.275 Задржи група
57 R-9 11 0 0 0 0 15 17 0.88 QF 3909 Pipirelli $6.338.903 Задржи група
56 R-254 14 0 0 0 0 4 17 0.24 QF 4434 Pipirelli $3.524.881 Задржи група
55 R-254 5 0 2 0 0 58 17 3.41 F 4476 Pipirelli $5.737.307 Задржи група
54 A-85 34 0 0 0 0 0 16 0 R2 4825 Pipirelli $5.104.836 Испаднат
53 A-85 30 0 0 0 0 0 17 0 R1 4210 Pipirelli $7.105.222 Задржи група
52 R-320 4 2 7 0 0 79 17 4.65 SF 2230 Pipirelli $3.724.354 Промовиран
51 A-82 35 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $1.015.987 Испаднат
50 R-337 4 1 6 0 0 69 14 4.93 SF - Pipirelli $13.336.080 Промовиран
49 R-356 13 0 0 0 0 18 12 1.5 QF - Pipirelli $6.764.175 Задржи група
48 R-356 9 0 3 2 0 39 16 2.44 QF - Pipirelli $11.948.049 Задржи група
47 R-356 14 0 0 0 0 7 13 0.54 R2 - Pipirelli $10.056.344 Задржи група
46 R-356 8 0 0 0 0 35 16 2.19 R2 - Pipirelli $8.383.552 Задржи група
45 R-356 15 0 0 0 0 11 17 0.65 QF 2717 Pipirelli $35.581.581 Задржи група
44 R-356 14 0 0 0 0 9 17 0.53 R1 2988 Pipirelli $32.419.215 Задржи група
43 A-120 35 0 0 0 0 0 14 0 - - Pipirelli $28.828.785 Испаднат
42 R-173 3 0 3 0 0 53 17 3.12 R1 1830 Pipirelli $11.916.630 Промовиран
41 R-173 7 0 3 0 1 43 17 2.53 R2 2660 Pipirelli $23.064.921 Задржи група
40 R-173 8 0 2 0 0 35 17 2.06 SF 2937 Pipirelli $15.914.244 Задржи група
39 R-173 10 0 1 0 0 19 5 3.8 - - Pipirelli $20.053.584 Задржи група