Профил на менаџерот: Cristiam Pulido

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Cristiam Pulido
Држава: Венецуела
Пол:Машко
Се приклучи:Дек 26, 2013
Последна интеракција: Мај 20 2022, 21:11:47
Постови на форумот:180  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:10 (790)
Освоени поени:0 (1145)
Победи:0 (36)
Подиуми:0 (91)
Пол-позиции:0 (49)
Најбрзи круга:0 (34)
Просечно поени/трка: 0 (1.45)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Фев 2, 2014)
Достигнувања:

33% отклучени

(123/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Cristiam Pulido Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 39, Трка 13
Број на најавувања:10306
Време поминато на ГПРО:2453.5 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 4
Позиција во сезоната:30
Пари: $??.???.???
Возач: Maximilian Furchheim (112)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:12
Гуми: Pipirelli
Име на тим: HARINA PAN RACING C.A.
Екипен пласман:188
Поени на тимот:185.3333

Спонзори

Telefonics (R20) - 23 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
86 A-4 29 0 0 0 0 0 16 0 - 3989 Pipirelli $19.202.872 Задржи група
85 R-20 3 1 7 0 0 80 17 4.71 QF 2289 Pipirelli $13.818.101 Промовиран
84 R-20 7 0 1 0 0 31 15 2.07 QF 4944 Pipirelli $-15.596.762 Задржи група
83 R-44 8 1 4 2 2 48 17 2.82 QF 3507 Pipirelli $-20.917.167 Задржи група
82 A-66 37 0 0 0 0 0 11 0 R1 6310 Pipirelli $-5.895.359 Испаднат
81 A-66 29 0 0 0 0 0 15 0 - 5429 Pipirelli $5.529.892 Задржи група
80 A-66 15 0 0 0 0 9 16 0.56 R2 5328 Pipirelli $10.551.638 Задржи група
79 A-66 16 0 0 0 0 6 16 0.38 R1 5080 Pipirelli $15.116.170 Задржи група
78 A-66 27 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 5218 Pipirelli $14.578.057 Задржи група
77 A-66 5 1 4 0 1 41 17 2.41 R2 4266 Pipirelli $30.802.788 Задржи група
76 A-66 13 0 2 0 1 23 17 1.35 R2 1475 Pipirelli $27.400.987 Задржи група
75 A-66 13 0 0 0 1 16 17 0.94 R1 1787 Pipirelli $84.198.483 Задржи група
74 A-66 22 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 2229 Pipirelli $84.211.305 Задржи група
73 A-66 32 0 0 0 0 0 17 0 R1 3328 Pipirelli $53.605.430 Задржи група
72 A-66 15 0 1 0 0 8 17 0.47 R2 4664 Pipirelli $98.499.420 Задржи група
71 A-66 15 0 0 0 0 13 16 0.81 - 4131 Pipirelli $67.133.737 Задржи група
70 A-66 5 2 2 0 3 36 17 2.12 SF 5006 Pipirelli $96.371.653 Задржи група
69 A-66 7 0 0 0 0 23 17 1.35 R2 1412 Pipirelli $54.988.447 Задржи група
68 A-66 19 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 3174 Pipirelli $62.028.433 Задржи група
67 A-66 26 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 3276 Pipirelli $38.129.550 Задржи група
66 P-21 32 0 0 0 0 0 17 0 R1 5282 Contimental $11.113.923 Испаднат
65 A-21 3 3 8 1 2 80 17 4.71 W 902 Pipirelli $107.401.963 Промовиран
64 A-21 10 0 1 0 0 20 17 1.18 R2 5077 Pipirelli $80.002.772 Задржи група
63 A-21 15 0 1 0 0 10 17 0.59 R1 4445 Pipirelli $72.713.205 Задржи група
62 A-21 29 0 0 0 0 0 17 0 R2 4769 Pipirelli $46.234.229 Задржи група
61 A-21 30 0 0 0 0 0 14 0 R1 6141 Pipirelli $18.739.350 Задржи група
60 A-21 21 0 0 0 0 0 15 0 R1 6786 Pipirelli $23.951.348 Задржи група
59 A-21 17 0 0 0 0 8 15 0.53 R2 5896 Pipirelli $19.697.133 Задржи група
58 A-21 19 0 0 2 0 3 17 0.18 R1 5629 Pipirelli $56.455.818 Задржи група
57 A-21 5 1 3 0 0 42 17 2.47 QF 1431 Pipirelli $58.836.706 Задржи група
56 A-21 7 1 2 0 1 33 17 1.94 QF 1449 Pipirelli $50.521.429 Задржи група
55 A-21 9 0 1 0 0 20 17 1.18 R1 1712 Pipirelli $38.268.038 Задржи група
54 A-21 14 0 1 0 0 9 17 0.53 R1 2612 Pipirelli $46.349.266 Задржи група
53 A-21 12 0 0 0 0 10 17 0.59 R1 1163 Pipirelli $43.312.363 Задржи група
52 A-21 20 0 0 0 0 7 17 0.41 R2 ? Pipirelli $68.176.063 Задржи група
51 A-21 24 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 ? Pipirelli $58.118.945 Задржи група
50 P-5 38 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Contimental $16.343.454 Испаднат
49 A-38 2 3 7 1 2 78 17 4.59 SF 685 Pipirelli $29.987.606 Промовиран
48 A-38 14 0 1 0 0 9 14 0.64 R1 - Pipirelli $30.798.114 Задржи група
47 A-38 22 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 ? Pipirelli $8.071.462 Задржи група
46 R-49 2 7 11 7 5 114 17 6.71 W ? Pipirelli $45.926.027 Промовиран
45 A-25 30 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $2.117.510 Испаднат
44 R-49 2 5 9 13 5 88 17 5.18 SF ? Pipirelli $38.091.931 Промовиран
43 R-49 2 3 8 13 8 74 17 4.35 QF ? Pipirelli $-14.007.041 Задржи група
42 A-17 29 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $-7.920.681 Испаднат
41 R-14 3 5 8 7 2 91 17 5.35 F ? Pipirelli $22.489.295 Промовиран
40 R-356 3 3 9 3 1 92 17 5.41 QF 1893 Pipirelli $-14.221.676 Задржи група
39 R-347 13 0 0 0 0 8 5 1.6 - - Pipirelli $-8.437.331 Задржи група