Профил на менаџерот: Martin Ludorf

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Martin Ludorf
Држава: Германија
Пол:Машко
Се приклучи:Дек 29, 2013
Последна интеракција: Јун 27 2017, 22:54:50
Постови на форумот:1  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (127)
Освоени поени:0 (304)
Победи:0 (5)
Подиуми:0 (21)
Пол-позиции:0 (0)
Најбрзи круга:0 (1)
Просечно поени/трка: - (2.39)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Мај 30, 2014)
Достигнувања:

6% отклучени

(20/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Martin Ludorf Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 39, Трка 16
Број на најавувања:479
Време поминато на ГПРО:122.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
60-73 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
59 R-122 13 0 0 0 0 6 7 0.86 R1 9228 Pipirelli $9.776.255 Задржи група
58 R-122 13 0 0 0 0 3 15 0.2 R1 6372 Pipirelli $6.605.091 Задржи група
57 R-241 5 0 5 0 0 58 10 5.8 QF 7918 Pipirelli $11.046.216 Задржи група
56 R-241 4 1 6 0 1 72 16 4.5 R1 5156 Pipirelli $10.931.207 Задржи група
46-55 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
45 R-2 17 0 0 0 0 3 2 1.5 R2 - Pipirelli $37.560.500 Задржи група
44 R-2 9 0 1 0 0 28 14 2 QF - Pipirelli $7.044.797 Задржи група
43 R-2 7 2 4 0 0 48 15 3.2 SF - Pipirelli $8.578.478 Задржи група
42 R-2 9 0 0 0 0 26 15 1.73 QF - Pipirelli $8.708.596 Задржи група
41 A-54 38 0 0 0 0 0 15 0 - - Pipirelli $8.756.215 Испаднат
40 R-95 4 2 5 0 0 60 16 3.75 SF - Pipirelli $5.862.064 Промовиран
39 R-95 20 0 0 0 0 0 2 0 - - Pipirelli $24.415.063 Задржи група