Профил на менаџерот: Nigel Johnston

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Nigel Johnston
Држава: Англија
Пол:Машко
Се приклучи:Јан 1, 2014
Последна интеракција: Авг 3 2015, 21:10:10
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (126)
Освоени поени:0 (222)
Победи:0 (4)
Подиуми:0 (19)
Пол-позиции:0 (7)
Најбрзи круга:0 (0)
Просечно поени/трка: - (1.76)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

8% отклучени

(29/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Nigel Johnston Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 41, Трка 1
Број на најавувања:380
Време поминато на ГПРО:151.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
49-73 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
48 A-99 30 0 0 0 0 0 11 0 R1 - Pipirelli $-39.085.962 Пензиониран
47 A-99 21 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 ? Pipirelli $34.667.991 Задржи група
46 A-99 25 0 0 2 0 7 17 0.41 R2 885 Pipirelli $14.349.646 Задржи група
45 R-269 2 1 12 3 0 106 17 6.24 W 1905 Pipirelli $34.252.779 Промовиран
44 R-269 18 0 1 0 0 7 14 0.5 QF - Pipirelli $-17.559.747 Задржи група
43 A-17 26 0 0 0 0 1 16 0.06 R1 - Pipirelli $-3.201.844 Испаднат
42 R-163 5 3 6 2 0 79 17 4.65 SF 1996 Pipirelli $34.557.604 Промовиран
41 R-163 11 0 0 0 0 18 17 1.06 QF 2821 Pipirelli $6.811.782 Задржи група