Профил на менаџерот: Alex Tkachenko

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Alex Tkachenko
Држава: Руска Федерација
Пол:Машко
Се приклучи:Дек 30, 2008
Последна интеракција: Вчера во 10:47:39
Постови на форумот:33  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (1087)
Освоени поени:0 (2324)
Победи:0 (90)
Подиуми:0 (209)
Пол-позиции:0 (89)
Најбрзи круга:0 (47)
Просечно поени/трка: - (2.14)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јан 24, 2009)
Достигнувања:

57% отклучени

(204/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Alex Tkachenko Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 12, Трка 12
Број на најавувања:15527
Време поминато на ГПРО:3765.9 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Master - 5
Позиција во сезоната:6
Пари: $??.???.???
Возач: Eddie Calado (155)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:49
Гуми: blank
Име на тим: Black Supernova
Екипен пласман:7
Поени на тимот:0

Спонзори

Nesqcafe (P4) - 9 трки
M3 (P4) - 18 трки
ORISS (P4) - 5 трки
Intendo (P4) - 13 трки
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
76 M-5 22 0 0 0 0 8 17 0.47 QF 802 Contimental $78.573.843 Задржи група
75 P-4 2 4 9 0 1 96 17 5.65 SF 113 Yokomama $78.315.781 Промовиран
74 P-4 6 2 3 0 0 32 17 1.88 R1 1060 Yokomama $60.512.363 Задржи група
73 P-4 9 2 3 1 1 26 17 1.53 R1 1181 Contimental $57.990.440 Задржи група
72 A-38 1 3 12 7 3 114 17 6.71 W 617 Pipirelli $194.194.589 Промовиран
71 A-38 5 1 4 4 1 59 17 3.47 R2 824 Pipirelli $152.298.345 Задржи група
70 A-38 10 0 2 0 1 18 17 1.06 QF 997 Pipirelli $103.368.484 Задржи група
69 A-38 8 1 2 1 0 29 17 1.71 QF 1078 Pipirelli $71.775.100 Задржи група
68 P-13 29 0 0 0 0 0 17 0 R1 478 Yokomama $9.381.475 Испаднат
67 P-13 17 0 1 0 0 11 17 0.65 R2 1163 Yokomama $7.016.539 Задржи група
66 P-13 14 0 1 0 0 13 17 0.76 SF 370 Dunnolop $38.429.115 Задржи група
65 M-3 27 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 2569 Contimental $37.313.787 Испаднат
64 P-22 1 4 11 0 0 109 17 6.41 SF 197 Dunnolop $65.570.439 Промовиран
63 P-22 6 0 2 0 1 38 17 2.24 R2 138 Yokomama $54.646.681 Задржи група
62 A-45 1 17 17 12 13 170 17 10 W 247 Pipirelli $111.066.399 Промовиран
61 A-45 4 1 6 4 2 63 17 3.71 W 1158 Pipirelli $81.482.572 Задржи група
60 A-45 18 0 0 0 0 1 17 0.06 QF 1815 Pipirelli $116.600.439 Задржи група
59 P-8 33 0 0 0 0 0 17 0 - 1391 Dunnolop $21.778.123 Испаднат
58 A-86 3 2 8 2 3 89 17 5.24 SF 768 Pipirelli $63.002.101 Промовиран
57 A-86 4 2 4 0 2 58 17 3.41 F 5405 Pipirelli $60.460.241 Задржи група
56 P-18 38 0 0 0 0 0 17 0 - 3784 Avonn $55.003.608 Испаднат
55 P-18 19 0 1 0 0 9 16 0.56 R1 4140 Contimental $16.445.547 Задржи група
54 M-3 32 0 0 0 0 0 17 0 R1 1930 Dunnolop $14.627.375 Испаднат
53 P-9 1 4 10 2 3 99 17 5.82 W 1221 Dunnolop $39.620.822 Промовиран
52 P-9 18 1 1 0 0 10 17 0.59 R2 346 Avonn $9.420.768 Задржи група
51 P-9 11 1 1 0 0 15 17 0.88 R1 ? Avonn $13.191.269 Задржи група
50 A-40 2 3 9 0 2 93 17 5.47 SF 455 Pipirelli $83.341.659 Промовиран
49 A-40 8 1 1 0 0 26 17 1.53 R1 743 Pipirelli $55.707.914 Задржи група
48 A-40 16 0 2 0 0 14 16 0.88 - - Pipirelli $18.955.632 Задржи група
47 P-3 36 0 0 0 0 0 16 0 - - Pipirelli $30.449.280 Испаднат
46 M-5 31 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 281 Avonn $35.278.032 Испаднат
45 M-5 10 0 2 0 0 16 17 0.94 QF ? Avonn $13.582.641 Задржи група
44 M-5 10 1 1 0 0 18 17 1.06 - 112 Avonn $23.892.372 Задржи група
43 Elite 40 0 0 0 0 0 17 0 - 717 Pipirelli $32.623.825 Испаднат
42 Elite 33 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Hancock $33.336.444 Задржи група
41 M-2 3 2 5 2 0 73 17 4.29 QF ? Avonn $49.244.043 Промовиран
40 M-2 5 2 4 1 0 34 17 2 R2 ? Avonn $34.458.386 Задржи група
39 M-2 9 0 0 0 0 20 17 1.18 QF 53 Avonn $40.997.473 Задржи група
38 M-2 10 1 1 0 2 19 17 1.12 R2 ? Dunnolop $41.668.179 Задржи група
37 Elite 34 0 0 0 0 0 17 0 R1 279 Pipirelli $29.351.082 Испаднат
36 Elite 26 0 0 0 1 1 17 0.06 R1 ? Badyear $20.643.255 Задржи група
35 Elite 18 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 11 Badyear $37.807.139 Задржи група
34 Elite 10 0 1 0 0 18 17 1.06 R2 ? Badyear $32.148.871 Задржи група
33 M-1 1 6 12 7 2 115 16 7.19 R1 - Dunnolop $37.272.258 Промовиран
32 M-1 9 0 2 0 0 24 17 1.41 R2 ? Yokomama $35.644.706 Задржи група
31 Elite 36 0 0 0 0 0 17 0 - 282 Pipirelli $38.123.962 Испаднат
30 M-1 5 1 4 1 0 41 17 2.41 QF 36 Badyear $37.681.452 Промовиран
29 M-1 9 0 0 1 0 16 17 0.94 R2 50 Badyear $31.445.883 Задржи група
28 M-1 11 1 1 0 0 21 17 1.24 R1 59 Badyear $18.994.002 Задржи група
27 P-9 4 1 3 1 2 46 17 2.71 F 112 Dunnolop $54.696.244 Промовиран
26 P-9 16 1 1 0 0 12 17 0.71 R1 ? Dunnolop $17.597.383 Задржи група
25 A-47 1 3 13 4 1 110 17 6.47 W 293 Pipirelli $81.127.177 Промовиран
24 A-47 14 0 0 0 0 12 17 0.71 R2 ? Pipirelli $41.807.179 Задржи група
23 R-19 2 3 8 1 3 81 17 4.76 R1 1124 Pipirelli $32.486.980 Промовиран
22 P-14 34 0 0 0 0 1 14 0.07 R1 - Dunnolop $-4.473.921 Спец пот
21 M-2 38 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Dunnolop $68.745.524 Испаднат
20 M-2 17 0 0 0 0 7 17 0.41 QF 111 Badyear $67.372.573 Задржи група
19 M-2 16 0 1 0 0 10 17 0.59 SF ? Yokomama $56.615.206 Задржи група
18 M-2 18 0 0 0 0 6 17 0.35 R2 ? Dunnolop $39.058.825 Задржи група
17 P-16 3 4 10 5 1 98 17 5.76 W 52 Yokomama $59.860.366 Промовиран
16 P-16 14 0 1 0 0 18 17 1.06 R1 ? blank $35.055.506 Задржи група
15 A-13 1 9 14 17 2 137 17 8.06 - 122 blank $71.610.491 Промовиран
14 A-13 7 2 3 1 0 43 17 2.53 - ? blank $28.403.087 Задржи група
13 R-11 2 3 10 14 0 96 17 5.65 - 504 blank $24.503.998 Промовиран
12 R-11 13 1 2 1 0 17 6 2.83 - - blank $-18.623.140 Задржи група