Профил на менаџерот: Tom Penney

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Tom Penney
Држава: САД
Пол:Машко
Се приклучи:Јан 5, 2009
Последна интеракција: Окт 30 2017, 17:13:53
Постови на форумот:1  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (634)
Освоени поени:0 (782)
Победи:0 (15)
Подиуми:0 (51)
Пол-позиции:0 (19)
Најбрзи круга:0 (44)
Просечно поени/трка: - (1.23)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

24% отклучени

(86/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Tom Penney Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 12, Трка 13
Број на најавувања:1834
Време поминато на ГПРО:263.5 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
62-73 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
61 A-96 32 0 0 0 0 0 3 0 R1 11028 Pipirelli $-18.006.396 Пензиониран
60 A-96 32 0 0 0 0 0 16 0 R1 5630 Pipirelli $9.096.807 Задржи група
59 R-178 5 0 1 1 0 49 16 3.06 R2 4688 Pipirelli $3.629.026 Промовиран
58 R-178 12 0 0 0 1 11 17 0.65 R1 3931 Pipirelli $313.631 Задржи група
57 A-1 26 0 0 0 0 0 17 0 R1 6196 Pipirelli $-26.510.479 Испаднат
56 R-233 3 1 12 12 6 92 16 5.75 F 5177 Pipirelli $1.580.312 Промовиран
55 A-108 35 0 0 0 0 0 15 0 - 6609 Pipirelli $-3.000.888 Испаднат
54 R-248 2 7 7 0 7 102 17 6 W 2747 Pipirelli $5.337.562 Промовиран
53 R-248 4 2 5 3 2 66 16 4.12 QF 5851 Pipirelli $-432.936 Задржи група
52 R-248 5 1 5 0 6 53 16 3.31 QF - Pipirelli $-668.758 Задржи група
51 R-248 8 0 1 0 5 36 17 2.12 QF ? Pipirelli $-13.114.912 Задржи група
50 R-248 12 0 0 0 2 14 11 1.27 R1 - Pipirelli $-534.661 Задржи група
48-49 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
47 R-289 17 0 0 0 0 0 9 0 R1 - Pipirelli $449.337 Задржи група
46 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
45 R-57 17 0 0 0 0 0 5 0 R2 - Pipirelli $-9.594.474 Задржи група
44 R-57 19 0 0 0 0 2 5 0.4 R2 - Pipirelli $-6.783.991 Задржи група
43 R-57 19 0 0 0 0 3 16 0.19 R1 - Pipirelli $-1.550.235 Задржи група
42 R-57 19 0 0 0 0 1 9 0.11 R1 - Pipirelli $-27.878.165 Задржи група
41 R-57 20 0 0 0 0 2 14 0.14 QF - Pipirelli $-10.479.745 Задржи група
40 R-57 26 0 0 0 0 0 9 0 R1 - Pipirelli $-21.669.438 Задржи група
39 R-57 22 0 0 0 0 0 13 0 R2 - Pipirelli $-13.218.438 Задржи група
38 R-57 21 0 0 0 0 0 11 0 R1 - Pipirelli $-20.342.088 Задржи група
37 R-57 21 0 0 0 0 0 14 0 R2 - Pipirelli $1.195.886 Задржи група
36 R-57 24 0 0 0 0 0 14 0 R1 - Pipirelli $-5.329.551 Задржи група
35 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
34 R-286 17 0 0 1 1 5 17 0.29 R2 ? Pipirelli $-14.289.375 Задржи група
33 R-286 13 0 0 1 0 10 7 1.43 R2 - Pipirelli $-24.832.517 Задржи група
32 R-286 22 0 0 0 0 0 13 0 R1 - Pipirelli $-7.550.856 Задржи група
31 R-286 26 0 0 0 0 0 9 0 R1 - Pipirelli $-17.711.980 Задржи група
30 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
29 R-210 18 0 0 0 1 3 16 0.19 R1 - Pipirelli $-18.870.675 Задржи група
28 R-210 15 0 0 0 0 4 15 0.27 QF - Pipirelli $-10.269.275 Задржи група
27 R-210 17 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 ? Pipirelli $1.328.277 Задржи група
26 R-210 11 0 0 0 4 21 16 1.31 QF - Pipirelli $-7.044.467 Задржи група
25 R-210 11 0 2 0 1 21 17 1.24 R2 ? Pipirelli $-6.915.350 Задржи група
24 R-210 12 0 1 1 2 15 16 0.94 R2 - Pipirelli $-12.830.473 Задржи група
23 R-210 5 2 4 0 2 50 17 2.94 R2 ? Pipirelli $-8.456.315 Задржи група
22 A-24 30 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $-9.933.178 Испаднат
21 R-225 5 1 4 0 4 50 17 2.94 QF ? Pipirelli $798.125 Промовиран
20 R-225 16 0 0 0 0 8 16 0.5 R1 - Pipirelli $1.902.416 Задржи група
19 R-225 16 0 0 0 0 9 17 0.53 QF ? Pipirelli $-9.228.230 Задржи група
18 R-225 15 0 0 0 0 9 16 0.56 R2 - Pipirelli $-6.863.416 Задржи група
17 R-225 10 0 1 0 0 32 16 2 SF - Pipirelli $2.175.645 Задржи група
16 R-225 5 1 5 0 0 56 17 3.29 SF ? blank $-6.481.382 Задржи група
15 R-225 8 0 3 0 0 41 17 2.41 - ? blank $-1.405.913 Задржи група
14 A-15 30 0 0 0 0 0 17 0 - ? blank $-1.881.407 Испаднат
13 A-15 23 0 0 0 0 1 16 0.06 - - blank $2.587.327 Задржи група
12 R-54 19 0 0 0 0 5 4 1.25 - - blank $17.918.928 Промовиран*