Профил на менаџерот: Icaro Assis

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Icaro Assis
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Јан 22, 2014
Последна интеракција: Денес во 02:06:41
Постови на форумот:131  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (493)
Освоени поени:0 (1085)
Победи:0 (40)
Подиуми:0 (102)
Пол-позиции:0 (28)
Најбрзи круга:0 (20)
Просечно поени/трка: - (2.2)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

35% отклучени

(124/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Icaro Assis Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:icaro.assis
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 40, Трка 1
Број на најавувања:6174
Време поминато на ГПРО:1392.5 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Слободен/а

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 38
Позиција во сезоната:5
Пари: $??.???.???
Возач: Luc Fabre (115)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:18
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Scuderia União Brasil
Екипен пласман:227
Поени на тимот:0

Спонзори

Merrill Lunch (A38) - 24 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Icaro Assis (Последна обнова: Мај 20 2017, 03:10:43)
THE LATIVIRUS IS HERE!

````````````````````````````````````````````````````
```````````````````$$```````````$$``````````````````
``````````````````$$$$`````````$$$$`````````````````
`````````````````$$$$$$```````$$$$$$````````````````
````````````````$$$$$$$$`````$$$$$$$$```````````
```````````````$$$$$$$$$$```$$$$$$$$$$`````````
``````````````$$$$$$$$$$$\_/$$$$$$$$$$$`````````
``````````````$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$````````
`````````````$$$$$$`$$$$$$$$$$$$$$`$$$$$````````````
``$`$```````$$$$$$$```$$$$$$$$$$$``$$$$$$````$``$``$
``$`$``$````$$$$$$$````$$$$$$$$````$$$$$$`````$`$`$`
$`$`$`$````$$$$$$$$``````$$$$``````$$$$$$$````$$$$$`
`$$$$$`````$$$$$$$$```O`$$$$$``O``$$$$$$$$`$$$$$$$``
`$$$$$$$$``$$$$$$$$$````$$$$$$````$$$$$$$$$$```$$$``
````$$````$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$`$$````$$``
````$`````$$$`$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$``$$````````
``````````$$$``$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$``$$$````````
``````````$$$``$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$``$$$````````
```````````$$$`````$$$$$$$$$$$$$$$$`````$$``````````
````````````$$````````$$$$$$$$$$```````$$```````````
`````````````$$$``````$$$````$$$```````$````````````
```````````````$$`````$$``````$$``````$`````````````
````````````````$$$```$````````$`````$``````````````
```````````````````$$$``````````````$```````````````
``````````````````````$$$$$$$$$$$$$````````````````