Профил на менаџерот: Ariel Bellocchio

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Ariel Bellocchio
Држава: Аргентина
Пол:Машко
Се приклучи:Јан 6, 2009
Последна интеракција: Мај 20 2019, 16:08:26
Постови на форумот:110  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (554)
Освоени поени:0 (1001)
Победи:0 (14)
Подиуми:0 (72)
Пол-позиции:0 (31)
Најбрзи круга:0 (13)
Просечно поени/трка: - (1.81)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Фев 9, 2010)
Достигнувања:

25% отклучени

(90/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Ariel Bellocchio Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 12, Трка 14
Број на најавувања:10133
Време поминато на ГПРО:2123 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
47-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
46 A-60 40 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $-4.820.429 Пензиониран
45 P-11 30 0 0 0 0 1 11 0.09 R1 - Avonn $-22.672.170 Испаднат
44 P-11 14 0 0 0 0 12 17 0.71 R2 252 Avonn $22.326.418 Задржи група
43 P-11 9 0 1 0 0 24 17 1.41 SF 161 Yokomama $8.947.225 Задржи група
42 P-11 10 0 0 0 0 27 17 1.59 F 146 Avonn $16.301.352 Задржи група
41 M-2 5 0 6 2 1 57 17 3.35 R1 23 Dunnolop $-905.404 Испаднат
40 M-2 26 0 0 0 0 7 17 0.41 QF 43 Avonn $20.271.787 Задржи група
39 M-2 18 0 1 0 0 8 17 0.47 R1 60 Avonn $14.933.853 Задржи група
38 P-7 2 1 9 1 1 94 17 5.53 F 36 Dunnolop $29.665.948 Промовиран
37 P-7 4 1 4 1 2 55 17 3.24 F 150 Yokomama $47.929.819 Задржи група
36 P-7 12 0 2 0 0 17 17 1 QF 229 Yokomama $47.454.690 Задржи група
35 P-7 8 0 0 0 0 25 17 1.47 R2 184 Yokomama $16.370.271 Задржи група
34 P-7 4 1 4 2 2 50 17 2.94 SF 150 Yokomama $57.960.783 Задржи група
33 P-7 6 0 2 2 2 35 17 2.06 R2 ? Yokomama $38.516.869 Задржи група
32 P-7 17 0 0 0 0 10 17 0.59 R1 139 Yokomama $17.883.382 Задржи група
31 M-4 38 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $14.494.909 Испаднат
30 P-16 5 0 3 3 0 43 17 2.53 R1 ? Dunnolop $16.774.914 Промовиран
29 P-16 6 0 0 0 0 27 17 1.59 R2 ? Yokomama $14.747.032 Задржи група
28 M-3 30 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 ? Badyear $4.951.183 Испаднат
27 P-8 3 0 4 5 1 56 17 3.29 R1 ? Dunnolop $37.064.274 Промовиран
26 P-8 10 1 1 1 0 16 17 0.94 R1 189 Dunnolop $12.042.673 Задржи група
25 P-8 13 0 0 0 0 11 16 0.69 - - Dunnolop $9.364.867 Задржи група
24 M-1 15 0 0 0 0 13 16 0.81 R1 - Badyear $-306.175 Испаднат
23 P-15 3 1 5 0 0 68 17 4 R2 57 Badyear $14.647.335 Промовиран
22 P-15 14 0 0 1 0 16 17 0.94 R2 ? Dunnolop $6.003.366 Задржи група
21 A-29 2 3 10 4 2 85 17 5 F ? Pipirelli $55.642.401 Промовиран
20 A-29 10 0 0 0 0 20 17 1.18 R1 531 Pipirelli $20.946.629 Задржи група
19 P-12 37 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $18.729.114 Испаднат
18 A-48 1 3 8 5 2 91 17 5.35 W ? Pipirelli $8.513.771 Промовиран
17 P-16 27 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $1.456.155 Испаднат
16 A-60 3 3 10 4 0 93 17 5.47 SF ? blank $7.183.045 Промовиран
15 A-60 8 0 2 0 0 29 17 1.71 - ? blank $10.443.421 Задржи група
14 A-60 20 0 0 0 0 4 17 0.24 - ? blank $8.326.002 Задржи група
13 A-60 20 0 0 0 0 0 14 0 - - blank $3.091.424 Задржи група
12 R-44 17 0 0 0 0 4 4 1 - - blank $10.529.274 Промовиран*