Профил на менаџерот: Dan Neumann

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Dan Neumann
Држава: Англија
Пол:Машко
Се приклучи:Јан 6, 2009
Последна интеракција: Мај 20 2014, 17:12:31
Постови на форумот:1404  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (484)
Освоени поени:0 (1330)
Победи:0 (56)
Подиуми:0 (125)
Пол-позиции:0 (77)
Најбрзи круга:0 (30)
Просечно поени/трка: - (2.75)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Фев 5, 2009)
Достигнувања:

46% отклучени

(165/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Dan Neumann Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 12, Трка 14
Број на најавувања:12712
Време поминато на ГПРО:5863.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
43-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
42 M-2 39 0 0 0 0 0 0 - - - blank $-3.822.645 Пензиониран
41 P-8 4 1 4 0 2 53 14 3.79 QF - Avonn $27.645.176 Промовиран
40 P-8 18 0 1 0 1 11 17 0.65 R1 217 Avonn $39.592.361 Задржи група
39 A-20 4 1 6 0 2 68 17 4 R2 498 Pipirelli $114.273.699 Промовиран*
38 A-20 10 0 1 0 0 21 17 1.24 R1 1122 Pipirelli $60.421.163 Задржи група
37 A-20 13 0 2 0 0 18 16 1.12 R2 - Pipirelli $56.947.345 Задржи група
36 A-20 11 0 0 0 0 19 17 1.12 SF ? Pipirelli $16.856.456 Задржи група
35 R-11 1 3 12 15 0 114 17 6.71 W 1405 Pipirelli $39.237.195 Промовиран
34 R-11 1 8 11 10 3 102 17 6 W 1114 Pipirelli $-22.747.516 Задржи група
33 R-11 6 1 4 0 2 37 17 2.18 W 2137 Pipirelli $-18.638.691 Задржи група
32 Elite 20 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 ? Badyear $-56.662.651 Спец пот
31 M-2 1 8 13 8 3 126 17 7.41 W 13 Badyear $50.795.902 Промовиран
30 M-2 7 0 2 0 0 22 17 1.29 SF 25 Yokomama $32.223.488 Задржи група
29 P-8 2 2 4 10 2 64 17 3.76 SF 122 Yokomama $48.040.073 Промовиран
28 P-8 8 0 2 1 0 22 17 1.29 R2 145 Yokomama $22.913.979 Задржи група
27 P-8 12 0 1 0 1 14 17 0.82 R1 ? Yokomama $13.596.947 Задржи група
26 A-46 3 1 8 2 1 78 17 4.59 QF 335 Pipirelli $36.619.713 Промовиран
25 A-46 10 0 2 2 0 19 17 1.12 R1 ? Pipirelli $47.371.746 Задржи група
24 R-93 1 14 14 14 0 150 17 8.82 W ? Pipirelli $49.522.375 Промовиран
23 A-31 28 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $-25.504.769 Испаднат
22 A-31 16 0 0 0 0 4 16 0.25 R2 - Pipirelli $19.214.983 Задржи група
21 A-31 25 0 0 0 0 0 16 0 R1 - Pipirelli $12.983.933 Задржи група
20 R-234 5 2 5 5 0 54 14 3.86 R2 - Pipirelli $42.136.861 Промовиран*
19 R-234 1 7 11 3 3 113 15 7.53 R1 - Pipirelli $-16.418.625 Задржи група
18 R-234 8 1 3 1 0 41 17 2.41 R1 1449 Pipirelli $-34.199.735 Задржи група
17 A-7 19 0 0 0 1 3 16 0.19 R2 - Pipirelli $-2.605.745 Испаднат
16 R-7 1 5 13 4 2 112 17 6.59 F 579 blank $23.725.769 Промовиран
15 R-7 5 2 4 2 7 41 16 2.56 - - blank $-27.937.732 Задржи група
14 R-7 14 0 1 0 0 15 17 0.88 - ? blank $-6.450.565 Задржи група
13 A-35 29 0 0 0 0 0 17 0 - ? blank $-1.888.739 Испаднат
12 R-79 16 0 1 0 0 8 4 2 - - blank $4.978.619 Промовиран*