Профил на менаџерот: Ľubomír Adámech

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Ľubomír Adámech
Држава: Словачка
Пол:Машко
Се приклучи:Јан 25, 2014
Последна интеракција: Сеп 14 2019, 08:56:45
Постови на форумот:6  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:5 (327)
Освоени поени:0 (773)
Победи:0 (16)
Подиуми:0 (59)
Пол-позиции:0 (5)
Најбрзи круга:0 (7)
Просечно поени/трка: 0 (2.36)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Ное 6, 2015)
Достигнувања:

16% отклучени

(57/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Ľubomír Adámech Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:ricoss63

Основни информации

Прво ГП: Сезона 40, Трка 2
Број на најавувања:2203
Време поминато на ГПРО:508 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 29
Позиција во сезоната:26
Пари: $??.???.???
Возач: Ronnie Giacomelli (97)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:4
Гуми: Pipirelli
Име на тим: SLOVAK RACING TEAM
Екипен пласман:112
Поени на тимот:110.5334

Спонзори

Emirates Airways (R96) - 9 трки
Parasonic (R96) - 19 трки
Avom (R96) - 46 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
71 R-96 4 2 8 0 0 89 16 5.56 SF 4635 Pipirelli $45.256.044 Промовиран
70 R-96 4 0 5 0 0 76 17 4.47 SF 2332 Pipirelli $-26.158.938 Задржи група
69 R-96 9 0 1 0 0 13 6 2.17 - 7025 Pipirelli $11.749.109 Задржи група
62-68 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
61 A-82 29 0 0 0 0 0 14 0 R1 6256 Pipirelli $-5.517.291 Испаднат
60 A-82 27 0 0 0 0 0 17 0 R1 2938 Pipirelli $35.729.984 Задржи група
59 A-82 12 0 1 0 0 21 17 1.24 R2 1782 Pipirelli $22.517.241 Задржи група
58 A-82 11 0 1 0 0 19 17 1.12 QF 1542 Pipirelli $35.824.261 Задржи група
57 A-82 15 0 0 0 0 8 17 0.47 R2 1602 Pipirelli $30.151.492 Задржи група
56 A-82 30 0 0 0 0 0 17 0 R1 2712 Pipirelli $53.411.372 Задржи група
55 R-201 1 8 12 2 4 129 17 7.59 W 2953 Pipirelli $39.284.091 Промовиран
54 R-201 4 0 6 0 0 71 15 4.73 QF 6350 Pipirelli $-3.675.777 Задржи група
53 A-120 35 0 0 0 0 0 17 0 R1 5511 Pipirelli $-7.634.776 Испаднат
52 R-202 1 5 11 2 3 109 17 6.41 W ? Pipirelli $39.309.691 Промовиран
51 A-71 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $-18.663.957 Испаднат
50 R-154 5 0 3 0 0 73 17 4.29 F 2107 Pipirelli $8.172.935 Промовиран*
49 A-8 32 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $834.458 Испаднат
48 R-120 5 1 5 0 0 65 16 4.06 QF - Pipirelli $12.206.095 Промовиран
47 R-120 8 0 5 1 0 56 17 3.29 QF ? Pipirelli $-7.922.104 Задржи група
46 R-120 14 0 0 0 0 3 1 3 - - Pipirelli $-4.741.509 Задржи група
42-45 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
41 R-33 13 0 0 0 0 15 17 0.88 R1 2403 Pipirelli $-3.593.957 Задржи група
40 R-33 8 0 1 0 0 26 16 1.62 R2 - Pipirelli $8.623.246 Задржи група