Профил на менаџерот: Alexander Hoppe

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Alexander Hoppe
Држава: Германија
Пол:Машко
Се приклучи:Фев 1, 2014
Последна интеракција: Вчера во 23:53:44
Постови на форумот:56  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:15 (624)
Освоени поени:2 (1704)
Победи:0 (65)
Подиуми:0 (148)
Пол-позиции:0 (71)
Најбрзи круга:0 (45)
Просечно поени/трка: 0.13 (2.73)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Фев 2, 2014)
Достигнувања:

48% отклучени

(171/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Alexander Hoppe Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 40, Трка 4
Број на најавувања:15681
Време поминато на ГПРО:1197.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Master - 2
Позиција во сезоната:28
Пари: $-??.???.???
Возач: Jaap Wilkens (143)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:9
Гуми: Badyear
Име на тим: Phoenix Light Racing
Екипен пласман:142
Поени на тимот:296.733

Спонзори

Electronic Data Stuff (P22) - 8 трки
Wilsux (A87) - 4 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Alexander Hoppe (Последна обнова: Мај 11 2020, 14:51:45)
Gruppensiege Rookie: Saison 45, Saison 52, Saison 71
Gruppensiege Amateur: Saison 73
Pokalsiege Rookie: Saison 45, Saison 52
Pokalsiege Amateur: Saison 53, Saison 67, Saison 73

Höchste Ligazugehörigkeit: Master Saison 62, Saison 76

Season 45:


P1 - Anderstorp
P1 - Bucharest
P1 - Brno
P1 - Imola
P1 - Monaco
P1 - Zolder
P1 - Montreal
P1 - Kyalami
P1 - Adelaide
P1 - New Delhi

Season 46:

P1 - Sakhir

Season 47:

P1 - Magny Cours
P1 - Monaco

Season 52:

P1 - Fuji
P1 - Malaysia
P1 - Jerez
P1 - Sakhir
P1 - Singapur
P1 - New Delhi
P1 - Yas Marina
P1 - Shanghai
P1 - Estoril
P1 - Magny Cours
P1 - Brands Hatch
P1 - Sochi
P1 - Kyalami
P1 - Indianapolis

Season 53:

P1 - A1 Ring

Season 55:

P1 - Austin
P1 - Interlagos

Season 59:

P1 - Montreal
P1 - Baku
P1 - Grobnik

Season 60:

P1 - Estoril

Season 61:

P1 - Austin
P1 - Jerez
P1 - Istanbul

Season 65:

P1 - Paul Ricard
P1 - A1 Ring
P1 - Ungarn

Season 67:

P1 - Mexico
P1 - Jerez
P1 - Mugello
P1 - Irungattukottai
P1 - Avus

Season 69:

P1 - Dänemark

Season 71:

P1 - Silverstone
P1 - Grobnik
P1 - Ungarn
P1 - Sepang

Season 72:

P1 - Yeongam
P1 - Buenos Aires

Season 73:

P1 - Estoril
P1 - Poznan
P1 - Interlagos
P1 - Australien
P1 - Yas Marina
P1 - Fuji
P1 - Brno
P1 - Monaco
P1 - Jerez
P1 - Anderstorp
P1 - Imola

Season 75:

P1 - Shanghai
P1 - Zandvoort