Профил на менаџерот: Luis Rodriguez

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Jordan EJ15 - 2005
Име:Luis Rodriguez
Држава: Венецуела
Пол:Машко
Се приклучи:Фев 1, 2014
Последна интеракција: Денес во 18:26:15
Постови на форумот:5  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:6 (241)
Освоени поени:30 (607)
Победи:0 (8)
Подиуми:2 (47)
Пол-позиции:0 (0)
Најбрзи круга:1 (4)
Просечно поени/трка: 5 (2.52)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

7% отклучени

(25/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Luis Rodriguez Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 40, Трка 4
Број на најавувања:1849
Време поминато на ГПРО:601 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 54
Позиција во сезоната:4
Пари: $?.???.???
Возач: Pierluigi Galli (101)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:7
Гуми: Pipirelli
Име на тим: HARINA PAN RACING C.A.
Екипен пласман:239
Поени на тимот:93.883

Спонзори

All-Inkl.Com (R54) - 4 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
74 R-54 3 1 6 0 0 77 15 5.13 QF 5028 Pipirelli $-16.630.188 Задржи група
73 R-54 7 0 0 0 0 30 12 2.5 - 5906 Pipirelli $941.276 Задржи група
60-72 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
59 A-20 23 0 0 0 0 0 9 0 R1 7916 Pipirelli $-3.242.158 Испаднат
58 A-20 30 0 0 0 0 0 14 0 QF 6273 Pipirelli $8.250.404 Задржи група
57 R-179 3 3 9 0 3 98 16 6.12 SF 5587 Pipirelli $35.248.977 Промовиран
56 A-74 34 0 0 0 0 0 16 0 R1 4691 Pipirelli $-8.990.479 Испаднат
55 R-5 3 0 7 0 0 74 16 4.62 QF 5550 Pipirelli $31.651.028 Промовиран
54 A-100 36 0 0 0 0 0 16 0 - 4310 Pipirelli $-5.881.096 Испаднат
53 R-298 2 2 11 0 0 100 16 6.25 QF 4971 Pipirelli $25.252.575 Промовиран
52 R-298 8 0 1 0 0 32 16 2 R2 - Pipirelli $15.600.578 Задржи група
51 R-298 18 0 0 0 0 0 3 0 - - Pipirelli $13.599.251 Задржи група
46-50 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
45 R-303 13 0 0 0 0 8 4 2 R2 - Pipirelli $26.939.580 Задржи група
44 A-115 27 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 1648 Pipirelli $-1.411.421 Испаднат
43 R-209 3 2 8 0 0 93 17 5.47 SF 2504 Pipirelli $20.447.149 Промовиран
42 R-209 8 0 3 0 0 39 17 2.29 QF ? Pipirelli $19.772.945 Задржи група
41 A-120 32 0 0 0 0 0 17 0 - 2361 Pipirelli $8.883.579 Испаднат
40 R-3 10 0 0 0 0 25 14 1.79 - - Pipirelli $6.022.979 Промовиран