Профил на менаџерот: Mark Webster

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Jordan EJ15 - 2005
Име:Mark Webster
Држава: Канада
Пол:Машко
Се приклучи:Фев 23, 2007
Последна интеракција: Вчера во 19:40:43
Постови на форумот:10616  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:7 (891)
Освоени поени:54 (2194)
Победи:3 (93)
Подиуми:5 (196)
Пол-позиции:0 (116)
Најбрзи круга:2 (77)
Просечно поени/трка: 7.71 (2.46)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Мар 18, 2007)
Достигнувања:

55% отклучени

(199/365)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Mark Webster Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 3, Трка 7
Број на најавувања:27530
Време поминато на ГПРО:9159.3 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 52
Позиција во сезоната:2
Пари: $??.???.???
Возач: Gianmaria Monfardini (100)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:10
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

Masters card (R52) - 3 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
56-83 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
55 M-3 14 0 0 0 0 13 17 0.76 QF 1678 Yokomama $19.128.422 Пензиониран*
54 M-3 23 0 0 0 0 8 17 0.47 SF 122 Yokomama $16.234.182 Задржи група
53 M-3 5 2 6 4 0 54 17 3.18 R1 26 Yokomama $39.983.240 Задржи група
52 Elite 12 0 0 1 1 11 17 0.65 R2 7 Michelini $-2.939.915 Испаднат
51 M-5 2 5 9 3 5 88 17 5.18 R2 ? Dunnolop $52.510.737 Промовиран
50 M-5 5 1 3 0 2 36 17 2.12 R1 ? Contimental $22.072.874 Задржи група
49 M-5 6 1 4 0 1 32 17 1.88 QF 152 Contimental $71.417.363 Задржи група
48 P-15 1 3 7 3 0 71 17 4.18 F 162 Yokomama $59.457.552 Промовиран
47 P-15 7 1 2 0 2 26 17 1.53 R1 142 Yokomama $26.873.574 Задржи група
46 A-91 3 6 7 0 6 83 17 4.88 R2 ? Pipirelli $22.598.424 Промовиран
45 A-91 16 0 1 0 1 10 16 0.62 QF - Pipirelli $3.256.061 Задржи група
44 A-91 12 1 1 0 2 11 17 0.65 R1 ? Pipirelli $7.826.530 Задржи група
43 A-91 15 0 1 0 1 8 16 0.5 R1 - Pipirelli $13.664.377 Задржи група
42 P-15 13 0 1 0 0 11 17 0.65 R2 399 Avonn $-2.608.373 Испаднат
41 M-3 12 0 0 1 0 18 17 1.06 QF 41 Avonn $-764.593 Испаднат
40 Elite 13 0 0 0 0 11 17 0.65 - ? Bridgerock $-2.722.077 Испаднат
39 M-1 2 2 5 1 0 66 17 3.88 QF 27 Avonn $86.707.296 Промовиран
38 P-17 1 9 12 10 5 124 17 7.29 W ? Yokomama $60.175.075 Промовиран
37 P-17 6 0 2 0 1 31 17 1.82 R2 264 Yokomama $21.568.404 Задржи група
36 P-17 16 1 1 0 0 12 17 0.71 R1 ? Yokomama $10.258.420 Задржи група
35 P-17 10 0 0 0 0 17 17 1 R1 174 Yokomama $20.392.214 Задржи група
34 P-17 4 2 3 0 0 40 17 2.35 QF 181 Yokomama $25.019.713 Задржи група
33 M-2 40 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $11.189.895 Испаднат
32 Elite 12 0 0 0 1 16 17 0.94 R1 ? Michelini $-12.385.280 Испаднат
31 Elite 17 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 ? Badyear $25.964.126 Задржи група
30 Elite 7 1 2 3 0 36 17 2.12 QF 12 Michelini $20.974.555 Задржи група
29 M-4 2 5 11 7 4 110 17 6.47 W 11 Badyear $62.020.355 Промовиран
28 M-4 6 0 2 2 1 30 17 1.76 QF 36 Yokomama $22.596.399 Задржи група
27 P-7 3 4 8 10 2 76 17 4.47 SF ? Yokomama $58.675.603 Промовиран
26 P-7 7 0 3 2 1 38 17 2.24 QF 101 Yokomama $53.922.644 Задржи група
25 A-36 2 5 8 15 3 82 17 4.82 SF ? Pipirelli $83.941.567 Промовиран
24 A-36 7 0 4 6 0 44 17 2.59 W ? Pipirelli $33.599.072 Задржи група
23 P-14 14 0 1 1 0 11 17 0.65 R2 239 Dunnolop $-4.917.427 Испаднат
22 P-14 14 0 1 0 0 13 17 0.76 R2 150 Dunnolop $10.597.781 Задржи група
21 A-14 3 1 4 0 0 54 17 3.18 R1 ? Pipirelli $23.779.888 Промовиран
20 R-106 1 5 10 17 4 100 17 5.88 QF ? Pipirelli $28.085.492 Промовиран
19 M-4 38 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Michelini $-55.460.856 Спец пот
18 Elite 32 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $963.257 Испаднат
17 M-4 2 5 14 7 4 120 17 7.06 SF ? Yokomama $30.860.232 Промовиран
16 M-4 5 0 4 0 0 41 17 2.41 R1 ? blank $26.969.978 Задржи група
15 M-4 12 0 0 0 0 8 17 0.47 - ? blank $11.897.785 Задржи група
14 P-13 3 6 9 3 5 88 17 5.18 - ? blank $26.919.062 Промовиран
13 P-13 6 1 1 1 0 37 17 2.18 - ? blank $15.546.133 Задржи група
12 A-32 3 4 7 1 1 69 17 4.06 - 232 blank $18.238.913 Промовиран
11 R-40 5 2 4 4 0 51 16 3.19 - - blank $4.916.354 Промовиран
10 M-1 37 0 0 0 0 0 9 0 - - blank $-19.817.194 Спец пот
9 M-1 11 0 2 0 2 17 17 1 - ? blank $3.762.558 Задржи група
8 M-1 13 0 0 0 0 18 17 1.06 - 23 blank $2.380.828 Задржи група
7 A-4 3 4 11 0 7 97 17 5.71 - ? blank $24.591.615 Промовиран
6 R-23 1 13 16 14 12 152 17 8.94 - ? blank $22.099.378 Промовиран
5 A-4 17 0 1 0 0 8 17 0.47 - 179 blank $-40.424.438 Испаднат
4 A-4 25 0 0 0 0 0 17 0 - ? blank $788.557 Задржи група
3 R-27 5 0 3 0 1 39 11 3.55 - - blank $8.182.137 Промовиран