Профил на менаџерот: Gabor Gajáry

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Alfa generic - 1984 / 85
Име:Gabor Gajáry
Држава: Унгарија
Пол:Не е определено
Се приклучи:Фев 25, 2007
Последна интеракција: Денес во 13:29:03
Постови на форумот:65  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:7 (1341)
Освоени поени:8 (1856)
Победи:0 (47)
Подиуми:1 (146)
Пол-позиции:0 (30)
Најбрзи круга:0 (26)
Просечно поени/трка: 1.14 (1.38)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

26% отклучени

(93/358)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Gabor Gajáry Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 3, Трка 7
Број на најавувања:5711
Време поминато на ГПРО:2243 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 3
Позиција во сезоната:10
Пари: $??.???.???
Возач: Paul Surtees (90)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:31
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Hungarian Crown 3
Екипен пласман:478
Поени на тимот:46.5333

Спонзори

Morgan Stenley (A69) - 5 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
81 A-3 15 1 1 0 1 10 17 0.59 QF 2695 Pipirelli $77.336.314 Задржи група
80 P-4 37 0 0 0 0 0 17 0 - 636 Yokomama $70.928.270 Испаднат
79 A-69 4 1 5 0 1 65 17 3.82 QF 720 Pipirelli $141.271.168 Промовиран
78 A-69 12 0 0 0 0 19 17 1.12 R2 4377 Pipirelli $126.532.022 Задржи група
77 A-69 6 0 4 1 0 49 17 2.88 SF 918 Pipirelli $115.229.788 Задржи група
76 A-69 5 1 4 0 1 43 17 2.53 R2 2660 Pipirelli $83.707.586 Задржи група
75 A-69 20 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 4240 Pipirelli $58.748.142 Задржи група
74 A-69 11 0 0 0 0 15 17 0.88 SF 2006 Pipirelli $71.306.051 Задржи група
73 A-69 11 0 1 0 0 13 17 0.76 R1 1088 Pipirelli $72.206.199 Задржи група
72 A-69 17 0 1 0 0 8 17 0.47 - 3572 Pipirelli $69.653.237 Задржи група
71 A-69 14 0 0 0 0 11 17 0.65 QF 1497 Pipirelli $58.955.004 Задржи група
70 A-69 12 0 0 0 0 13 17 0.76 QF 2316 Pipirelli $88.336.122 Задржи група
69 A-69 18 0 0 0 0 6 17 0.35 QF 1172 Pipirelli $82.477.633 Задржи група
68 A-69 20 0 0 0 0 7 17 0.41 R2 2497 Pipirelli $67.278.328 Задржи група
67 A-69 19 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 3415 Pipirelli $20.951.477 Задржи група
66 A-69 19 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 2015 Pipirelli $22.357.970 Задржи група
65 A-69 23 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 2679 Pipirelli $15.998.132 Задржи група
64 P-1 40 0 0 0 0 0 17 0 - 4203 Yokomama $-11.610.738 Испаднат
63 P-1 28 0 0 0 0 0 17 0 R1 1574 Yokomama $10.050.787 Задржи група
62 A-103 2 3 10 0 1 94 17 5.53 SF 913 Pipirelli $49.687.074 Промовиран
61 A-103 10 0 1 0 0 20 16 1.25 R1 4725 Pipirelli $66.296.320 Задржи група
60 A-103 16 0 0 0 0 7 17 0.41 QF 1573 Pipirelli $26.497.631 Задржи група
59 P-20 29 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 2523 Contimental $-1.220.755 Испаднат
58 P-20 15 1 1 0 0 13 17 0.76 R1 874 Contimental $5.758.783 Задржи група
57 A-45 1 5 11 3 2 102 17 6 W 1041 Pipirelli $36.167.075 Промовиран
56 A-45 5 0 3 0 1 57 17 3.35 SF 1685 Pipirelli $36.092.581 Задржи група
55 A-45 12 0 0 0 0 10 17 0.59 R2 1967 Pipirelli $25.397.624 Задржи група
54 P-9 30 0 0 0 0 0 17 0 R2 639 Yokomama $7.570.861 Испаднат
53 P-9 26 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 428 Yokomama $8.061.847 Задржи група
52 P-9 10 1 3 0 1 24 17 1.41 R2 304 Contimental $9.879.160 Задржи група
51 P-9 21 0 1 0 1 9 17 0.53 R1 258 Contimental $17.956.148 Задржи група
50 P-9 19 0 0 0 0 9 17 0.53 R1 290 Yokomama $12.454.574 Задржи група
49 P-9 26 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 ? Dunnolop $12.930.620 Задржи група
48 A-33 2 6 11 1 5 106 17 6.24 R2 412 Pipirelli $37.208.329 Промовиран
47 A-33 20 0 1 0 0 7 17 0.41 R1 ? Pipirelli $20.928.461 Задржи група
46 A-33 12 1 2 0 1 18 17 1.06 R2 1395 Pipirelli $27.029.203 Задржи група
45 A-33 9 0 2 0 1 15 17 0.88 QF 1200 Pipirelli $7.136.025 Задржи група
44 A-33 12 0 0 0 0 11 17 0.65 R1 704 Pipirelli $12.213.716 Задржи група
43 A-33 14 0 0 0 0 10 17 0.59 R1 ? Pipirelli $22.802.161 Задржи група
42 R-208 1 4 11 2 0 116 17 6.82 W 1721 Pipirelli $31.104.921 Промовиран
41 A-14 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $7.468.574 Испаднат
40 P-8 35 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Avonn $-10.272.565 Испаднат
39 P-8 23 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 607 Avonn $9.399.553 Задржи група
38 P-8 18 0 0 0 0 6 17 0.35 R2 ? Yokomama $9.742.159 Задржи група
37 A-4 2 1 5 0 2 75 17 4.41 SF 419 Pipirelli $42.543.215 Промовиран
36 A-4 12 0 2 0 0 22 17 1.29 R1 ? Pipirelli $40.177.421 Задржи група
35 A-4 16 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 ? Pipirelli $7.000.828 Задржи група
34 P-6 29 0 0 0 0 0 17 0 R1 272 Dunnolop $-124.145 Испаднат
33 A-13 3 1 5 0 0 51 17 3 QF 355 Pipirelli $17.670.705 Промовиран
32 A-13 26 0 0 0 0 2 17 0.12 - 879 Pipirelli $31.832.751 Задржи група
31 R-193 2 1 7 0 0 78 17 4.59 W 1409 Pipirelli $49.380.620 Промовиран
30 A-52 14 0 1 0 0 6 17 0.35 R1 652 Pipirelli $-9.258.779 Испаднат
29 P-16 30 0 0 0 0 0 17 0 R1 255 Yokomama $-863.491 Испаднат
28 P-16 23 0 0 0 1 3 17 0.18 R1 ? Yokomama $2.158.175 Задржи група
27 P-16 26 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 206 Dunnolop $14.911.278 Задржи група
26 P-16 27 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 235 Dunnolop $6.373.124 Задржи група
25 A-4 5 0 3 2 0 62 17 3.65 SF 389 Pipirelli $74.184.750 Промовиран*
24 A-4 6 1 4 2 0 39 17 2.29 R2 536 Pipirelli $51.125.819 Задржи група
23 A-4 5 1 4 1 0 50 17 2.94 R2 383 Pipirelli $42.540.696 Задржи група
22 A-4 18 0 0 0 0 9 17 0.53 R2 757 Pipirelli $19.075.072 Задржи група
21 A-4 13 1 1 3 0 14 17 0.82 R2 865 Pipirelli $1.109.547 Задржи група
20 A-4 6 1 3 1 0 60 17 3.53 QF 374 Pipirelli $6.568.684 Задржи група
19 P-9 33 0 0 0 0 0 17 0 R1 223 Yokomama $-15.472.158 Испаднат
18 A-5 4 0 5 1 0 68 17 4 QF ? Pipirelli $50.335.886 Промовиран
17 A-5 10 0 2 0 0 29 17 1.71 R2 435 Pipirelli $43.215.509 Задржи група
16 A-5 14 0 0 0 0 6 17 0.35 R2 448 blank $9.996.840 Задржи група
15 A-5 23 0 0 0 0 5 17 0.29 - ? blank $13.412.964 Задржи група
14 A-5 29 0 0 0 0 1 17 0.06 - ? blank $348.365 Задржи група
13 A-5 11 0 1 0 0 14 16 0.88 - - blank $1.370.755 Задржи група
12 P-13 27 0 0 0 0 0 16 0 - - blank $-1.650.641 Испаднат
11 M-4 33 0 0 0 0 0 17 0 - ? blank $3.383.538 Испаднат
10 A-6 1 11 14 12 4 139 17 8.18 - 89 blank $58.578.471 Промовиран
9 A-6 5 0 4 0 1 58 17 3.41 - 71 blank $46.723.515 Задржи група
8 A-6 11 1 2 0 0 19 17 1.12 - 109 blank $36.347.929 Задржи група
7 A-6 19 0 0 0 0 2 17 0.12 - 156 blank $29.500.622 Задржи група
6 A-6 27 0 0 0 0 2 17 0.12 - ? blank $4.430.641 Задржи група
5 A-6 24 0 0 0 0 0 17 0 - ? blank $10.484.440 Задржи група
4 R-25 1 4 8 1 1 83 17 4.88 - ? blank $37.236.450 Промовиран
3 R-25 11 0 1 0 1 20 11 1.82 - - blank $-19.937.962 Задржи група