Профил на менаџерот: Dimitry Korotunenko

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Dimitry Korotunenko
Држава: Киргистан
Пол:Машко
Се приклучи:Фев 18, 2014
Последна интеракција: Денес во 09:36:22
Постови на форумот:94  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:4 (428)
Освоени поени:17 (923)
Победи:1 (28)
Подиуми:1 (73)
Пол-позиции:0 (32)
Најбрзи круга:0 (23)
Просечно поени/трка: 4.25 (2.16)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Ное 25, 2014)
Достигнувања:

31% отклучени

(112/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Dimitry Korotunenko Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:daimon-dance

Основни информации

Прво ГП: Сезона 40, Трка 8
Број на најавувања:4516
Време поминато на ГПРО:1071 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 55
Позиција во сезоната:3
Пари: $??.???.???
Возач: Emerson Nasr (107)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:26
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Blue Supernova
Екипен пласман:28
Поени на тимот:115.3335

Спонзори

Avom (A20) - 16 трки
Dieson (A20) - 15 трки
Enkie (A20) - 2 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
77 P-10 27 0 0 0 0 0 17 0 R1 4231 Yokomama $-10.011.430 Испаднат
76 P-10 26 0 0 1 0 5 17 0.29 R1 717 Yokomama $15.589.225 Задржи група
75 A-20 2 3 10 4 2 100 17 5.88 W 763 Pipirelli $61.225.162 Промовиран
74 A-20 11 0 1 1 1 20 17 1.18 R1 4448 Pipirelli $43.636.912 Задржи група
73 A-20 9 1 1 0 0 18 17 1.06 R1 1127 Pipirelli $14.722.689 Задржи група
72 R-109 1 9 11 11 7 124 17 7.29 F 2557 Pipirelli $41.653.321 Промовиран
71 A-71 35 0 0 0 0 0 16 0 R2 5286 Pipirelli $-3.328.965 Испаднат
70 A-71 35 0 0 0 0 0 17 0 R1 3369 Pipirelli $2.233.948 Задржи група
69 R-157 1 7 8 8 0 91 16 5.69 W 5092 Pipirelli $41.425.091 Промовиран
68 R-157 19 0 0 0 0 3 4 0.75 - 7198 Pipirelli $16.556.500 Задржи група
58-67 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
57 A-116 27 0 0 0 0 0 3 0 R1 10623 Pipirelli $23.433.292 Пензиониран
56 A-116 25 0 0 0 0 0 9 0 R2 8366 Pipirelli $21.871.346 Задржи група
55 A-116 17 0 0 0 0 9 17 0.53 R2 5143 Pipirelli $40.503.875 Задржи група
54 A-116 5 0 3 0 1 35 17 2.06 QF 1195 Pipirelli $9.707.199 Задржи група
53 A-116 7 0 2 0 0 33 16 2.06 R2 5551 Pipirelli $36.680.339 Задржи група
52 A-116 18 0 0 0 0 9 15 0.6 R2 - Pipirelli $40.470.532 Задржи група
51 R-55 4 2 6 0 3 91 17 5.35 W 1939 Pipirelli $25.714.136 Промовиран*
50 A-33 16 0 1 0 1 10 17 0.59 R1 ? Pipirelli $-2.795.082 Испаднат
49 A-33 5 0 5 0 0 42 17 2.47 QF 1439 Pipirelli $20.012.975 Задржи група
48 A-33 9 0 1 0 0 20 16 1.25 R1 - Pipirelli $34.548.851 Задржи група
47 A-33 6 1 3 1 2 38 15 2.53 - - Pipirelli $20.236.378 Задржи група
46 P-21 34 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Avonn $5.769.328 Испаднат
45 A-110 3 1 5 0 2 53 17 3.12 QF ? Pipirelli $69.369.527 Промовиран
44 A-110 5 1 4 0 4 51 17 3 SF ? Pipirelli $63.028.201 Задржи група
43 A-110 24 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 ? Pipirelli $30.027.708 Задржи група
42 R-5 4 1 6 5 0 61 15 4.07 R1 - Pipirelli $44.357.241 Промовиран
41 R-5 6 0 3 1 0 54 17 3.18 QF 2390 Pipirelli $-26.931.048 Задржи група
40 R-5 7 1 2 0 0 35 10 3.5 - - Pipirelli $-16.737.232 Задржи група