Профил на менаџерот: Wilson Favoretto

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Jordan EJ15 - 2005
Име:Wilson Favoretto
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Мар 2, 2014
Последна интеракција: Јул 4 2020, 03:56:08
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:15 (437)
Освоени поени:24 (482)
Победи:0 (1)
Подиуми:3 (27)
Пол-позиции:4 (4)
Најбрзи круга:1 (2)
Просечно поени/трка: 1.6 (1.1)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

6% отклучени

(22/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Wilson Favoretto Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 40, Трка 12
Број на најавувања:2988
Време поминато на ГПРО:198.3 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 43
Позиција во сезоната:11
Пари: $-??.???.???
Возач: Richard Gurney (79)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:15
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
75 R-43 19 0 0 0 0 3 7 0.43 - 6630 Pipirelli $8.022.651 Задржи група
74 R-104 23 0 0 0 0 0 0 - R1 9929 Pipirelli $3.867.501 Задржи група
73 R-104 14 0 0 0 0 3 12 0.25 R1 6624 Pipirelli $6.315.197 Задржи група
72 R-104 9 0 0 0 0 19 16 1.19 QF 4763 Pipirelli $7.555.300 Задржи група
71 R-104 11 0 1 0 0 18 16 1.12 R1 4710 Pipirelli $18.192.266 Задржи група
70 R-104 9 0 1 0 0 26 17 1.53 QF 3956 Pipirelli $10.803.321 Задржи група
69 R-104 7 0 2 0 0 44 17 2.59 SF 3343 Pipirelli $15.481.082 Задржи група
68 A-3 36 0 0 0 0 0 16 0 - 4264 Pipirelli $12.959.055 Испаднат
67 R-138 4 0 4 0 0 66 17 3.88 SF 3318 Pipirelli $10.542.434 Промовиран
66 R-138 9 0 0 0 0 13 16 0.81 QF 4590 Pipirelli $7.020.716 Задржи група
65 R-138 25 0 0 0 0 0 1 0 - 7696 Pipirelli $19.490.206 Задржи група
64 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
63 A-87 34 0 0 0 0 0 0 - - 10448 Pipirelli $-16.587.431 Пензиониран
62 A-87 33 0 0 0 0 0 11 0 R1 6983 Pipirelli $4.207.489 Задржи група
61 A-87 32 0 0 0 0 0 13 0 R1 6632 Pipirelli $12.764.311 Задржи група
60 A-87 27 0 0 0 0 0 17 0 R1 3320 Pipirelli $9.117.645 Задржи група
59 A-87 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 3437 Pipirelli $7.880.678 Задржи група
58 A-87 34 0 0 0 0 0 16 0 - 4847 Pipirelli $8.551.045 Задржи група
57 A-87 35 0 0 0 0 0 16 0 - 5550 Pipirelli $19.225.414 Задржи група
56 A-87 31 0 0 0 0 0 15 0 - 6018 Pipirelli $9.647.239 Задржи група
55 R-161 3 0 7 0 1 78 17 4.59 SF 3467 Pipirelli $24.392.589 Промовиран
54 A-63 34 0 0 0 0 0 15 0 R1 5993 Pipirelli $8.652.102 Испаднат
53 A-63 27 0 0 0 0 0 16 0 R1 4618 Pipirelli $24.644.351 Задржи група
52 A-63 29 0 0 0 0 0 16 0 - - Pipirelli $16.498.678 Задржи група
51 R-201 4 1 3 0 0 62 17 3.65 SF ? Pipirelli $13.556.875 Промовиран*
50 R-201 4 0 4 0 0 52 16 3.25 R1 - Pipirelli $45.057.465 Задржи група
49 R-201 14 0 0 0 0 3 12 0.25 - - Pipirelli $46.373.177 Задржи група
48 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
47 R-188 12 0 0 0 0 8 9 0.89 QF - Pipirelli $45.885.141 Задржи група
46 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
45 R-67 13 0 0 0 0 3 7 0.43 R2 - Pipirelli $34.903.273 Задржи група
44 R-67 17 0 0 0 0 6 14 0.43 R2 - Pipirelli $31.771.852 Задржи група
43 R-67 11 0 0 0 0 11 6 1.83 R1 - Pipirelli $45.138.491 Задржи група
42 R-67 9 0 2 0 0 34 16 2.12 R2 - Pipirelli $56.640.879 Задржи група
41 R-67 15 0 0 0 0 3 15 0.2 R2 - Pipirelli $45.163.666 Задржи група
40 R-67 14 0 0 0 0 6 6 1 - - Pipirelli $33.774.846 Задржи група