Профил на менаџерот: Jean Grosdent

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Honda RA106 - 2006
Име:Jean Grosdent
Држава: Белгија
Пол:Машко
Се приклучи:Јан 18, 2009
Последна интеракција: Јун 24 2015, 21:00:18
Постови на форумот:16  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (523)
Освоени поени:0 (1036)
Победи:0 (24)
Подиуми:0 (90)
Пол-позиции:0 (34)
Најбрзи круга:0 (27)
Просечно поени/трка: - (1.98)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

28% отклучени

(100/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Jean Grosdent Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 13, Трка 1
Број на најавувања:2491
Време поминато на ГПРО:1120.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Jean Grosdent (Последна обнова: Дек 26 2009, 15:24:07)
S12 Début un peu n'importe quoi, po meme 1 GP a mon actif. Inscription tardive.

S13 Bon début avec mauvaise gestion.

S14 Tentative de saison concluante avec très belles stats mais mauvaise gestion argent.

S15 Tentative concuante de très bonne gestion finance et excellente stats par rapport S14.
Triple victoire milieu de saison grace à mon fichier de gestion particulier.
Montée en amateur de justesse

+1 01. Matt Cooley 4 14 1 4 6 6 3 6 2 14 8 2 2 2 7 4 3 81
-1 02. João Delfino 3 2 6 2 1 1 2 1 5 2 9 17 14 13 9 16 14 75
+2 03. Carlos Fontelos 9 13 8 8 3 2 15 4 6 5 3 1 3 5 - 1 1 74
-1 04. Gabor Zelenak 6 3 4 14 5 4 9 3 7 6 7 14 1 1 2 3 9 70
+1 05. Jean Grosdent 7 7 7 12 20 7 5 18 1 1 1 16 17 10 1 2 2 68
-2 06. Lori Eda 5 5 2 3 4 8 1 2 3 10 4 4 - - - 6 11 65
?0 07. Sebastian Jóźwiak N 1 1 21 1 23 22 18 19 22 21 6 - - 6 8 13 18 37
?0 08. Owen Isaac N 23 15 22 6 - 3 4 - 4 15 2 - - - 6 18 - 30

S16 Teste saison amateur

Pas très concluant malgré les finances, le pilote et la voiture positives


S17 Descendu en rookie, je pensais pouvoir entrainer mon pilote pour le niveau amateur de façon à monter en S18,
mais les gentils joueurs de mon groupe voulait absolument rester en rookie;
Conclusion, je monte en amateur avec une voiture assez bonne et un pilote moyen qui est redoutable sous la pluie.

01. Luke Drury 3-3-3- 1 3 3 2 1 1 2 1 1 2 1 2 2 1 140
02. Ensar Mafia 2 6-1 2 1 2 1 2 2 1 2 2 1 2 1 13 14 127
03. Ignas Rakauskas 5-4-8 -14 4 4 3 4 3 4 6 3 3 3 11 3 4 74
04. Wim Cornel N 12 1-5-3 5 1 6 10 5 13 9 5 5 15 6 11 8 53
05. Johan Hellemans N 4-8-11-13 8 10 9 12 8 11 14 10 8 4 3 4 2 33
06. Maxim Kamenshchikov N-9-2-15-4-7 6 4 5 10 15 17 12 10 16 15 9 6 30
07. Henning Brake N 6-7-12-8 10 17 11 7 15 7 11 6 4 8 5 10 5 27
08. Mario Brezovec N ------- - - - - - 17 3 4 6 10 18 1 7 26
09. Jean Grosdent - 14-16-17 6 13 15 15 14 5 7 8 20 11 4 5 3 25