Профил на менаџерот: Stefan Leinsinger

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Benetton B192
Име:Stefan Leinsinger
Држава: Германија
Пол:Машко
Се приклучи:Мар 17, 2014
Последна интеракција: Денес во 06:08:36
Постови на форумот:70  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:14 (575)
Освоени поени:14 (1617)
Победи:0 (74)
Подиуми:2 (141)
Пол-позиции:0 (100)
Најбрзи круга:0 (64)
Просечно поени/трка: 1 (2.81)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Мар 19, 2014)
Достигнувања:

61% отклучени

(213/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Stefan Leinsinger Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 40, Трка 16
Број на најавувања:19934
Време поминато на ГПРО:2986.5 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во врска

Преглед на податоците од играта

Група:Master - 1
Позиција во сезоната:12
Пари: $??.???.???
Возач: Alex Zorzi (161)
Технички Директор: Humphrey Slade (105)
Екипа во целост:28
Гуми: Contimental
Име на тим: Adrenalin Motorsport Red
Екипен пласман:150
Поени на тимот:274.3999

Спонзори

Silicon Pictures (P3) - 5 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Stefan Leinsinger (Последна обнова: Јун 21 2015, 19:01:40)
Career:

Rookie: 36 Races 9 Wins 18 Podiums 7 Poles 2 Fastest laps 198 Points
Amateur: 49 Races 4 Wins 13 Podiums 13 Poles 3 Fastest laps 153 Points
Pro: 17 Races 1 Podium 11 Points