Профил на менаџерот: Roger Fischer

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Renault 2009
Име:Roger Fischer
Држава: Германија
Пол:Машко
Се приклучи:Мар 18, 2014
Последна интеракција: Денес во 06:09:56
Постови на форумот:45  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:16 (537)
Освоени поени:71 (1159)
Победи:4 (26)
Подиуми:6 (87)
Пол-позиции:3 (21)
Најбрзи круга:5 (22)
Просечно поени/трка: 4.44 (2.16)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Ное 17, 2014)
Достигнувања:

26% отклучени

(90/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Roger Fischer Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 40, Трка 17
Број на најавувања:6768
Време поминато на ГПРО:2603.1 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 41
Позиција во сезоната:2
Пари: $??.???.???
Возач: Doru Dumitrescu (120)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:14
Гуми: Pipirelli
Име на тим: O b e r b e r g - Racing Team
Екипен пласман:154
Поени на тимот:306.3337

Спонзори

horizon Commun (A41) - 18 трки
St Olivers (A41) - 8 трки
Wintrillions (A41) - 18 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Roger Fischer (Последна обнова: Дек 31 2017, 01:11:41)
Member of

O B E R B E R G - Racing Team

---------------------------------------
Kyalami GP / s 62 race 9

( Daryl Gee @ December 31st 2017,00:05:35 )

If you don't understand probability, play Pokemon Go.
---------------------------------------

;-)