Профил на менаџерот: Pietro Barbetti

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Sauber C24 - 2005
Име:Pietro Barbetti
Држава: Италија
Пол:Машко
Се приклучи:Мар 25, 2014
Последна интеракција: Јан 20 2022, 18:30:48
Постови на форумот:1  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:13 (752)
Освоени поени:55 (941)
Победи:2 (21)
Подиуми:4 (82)
Пол-позиции:0 (22)
Најбрзи круга:0 (49)
Просечно поени/трка: 4.23 (1.25)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

27% отклучени

(98/368)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Pietro Barbetti Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 41, Трка 1
Број на најавувања:1452
Време поминато на ГПРО:320.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Вдовeц/ица

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 66
Позиција во сезоната:3
Пари: $-?.???.???
Возач: Roger Sims (103)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:14
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Scuderia Italia
Екипен пласман:453
Поени на тимот:91.6

Спонзори

Lancell (R66) - 19 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
84 A-19 33 0 0 0 0 0 17 0 - 4541 Pipirelli $867.903 Испаднат
83 R-44 5 0 3 0 1 54 17 3.18 QF 2978 Pipirelli $98.328 Промовиран
82 R-44 9 0 0 0 0 23 17 1.35 QF 3335 Pipirelli $-562.426 Задржи група
81 A-87 21 0 0 0 2 3 15 0.2 R2 7003 Pipirelli $-4.541.022 Испаднат
80 A-87 10 0 2 0 0 16 17 0.94 R2 6324 Pipirelli $2.619.949 Задржи група
79 A-87 10 1 3 0 3 24 17 1.41 R2 6244 Pipirelli $2.465.754 Задржи група
78 A-87 13 0 0 0 3 11 17 0.65 R2 6140 Pipirelli $10.137.770 Задржи група
77 A-87 32 0 0 0 0 0 17 0 R1 6491 Pipirelli $26.254.128 Задржи група
76 A-87 20 0 0 0 2 5 15 0.33 R2 6982 Pipirelli $54.017.003 Задржи група
75 A-87 18 0 0 0 1 4 17 0.24 R1 6536 Pipirelli $30.662.391 Задржи група
74 A-87 30 0 0 0 0 0 17 0 R1 6603 Pipirelli $14.799.108 Задржи група
73 A-87 13 0 2 0 3 17 17 1 R2 6897 Pipirelli $23.138.946 Задржи група
72 A-87 6 2 5 0 7 47 17 2.76 QF 5995 Pipirelli $7.416.663 Задржи група
71 A-87 5 2 6 0 5 51 17 3 QF 5703 Pipirelli $8.580.302 Задржи група
70 A-87 7 0 4 0 5 33 17 1.94 QF 5655 Pipirelli $7.872.136 Задржи група
69 A-87 7 0 0 0 0 20 17 1.18 R2 6218 Pipirelli $26.798.548 Задржи група
68 A-87 13 1 1 0 1 11 17 0.65 R2 7242 Pipirelli $36.075.348 Задржи група
67 A-87 22 0 0 0 0 0 17 0 R1 7529 Pipirelli $9.202.178 Задржи група
66 A-87 8 0 3 0 2 34 17 2 R2 6061 Pipirelli $5.006.551 Задржи група
65 A-87 10 1 2 0 2 22 17 1.29 QF 6060 Pipirelli $7.004.137 Задржи група
64 A-87 17 0 1 0 1 8 17 0.47 R2 6111 Pipirelli $3.988.890 Задржи група
63 A-87 21 0 0 0 1 0 17 0 R1 6940 Pipirelli $20.524.841 Задржи група
62 A-87 12 0 1 0 2 7 17 0.41 R2 7059 Pipirelli $18.365.935 Задржи група
61 A-87 16 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 6469 Pipirelli $2.947.566 Задржи група
60 A-87 19 0 0 0 1 1 17 0.06 R1 5767 Pipirelli $2.528.820 Задржи група
59 A-87 30 0 0 0 0 0 17 0 R1 4914 Pipirelli $3.906.710 Задржи група
58 A-87 25 0 0 0 0 0 17 0 R2 4675 Pipirelli $1.837.971 Задржи група
57 A-87 24 0 0 0 0 0 17 0 R1 6784 Pipirelli $1.405.858 Задржи група
56 A-87 13 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 7449 Pipirelli $14.520.579 Задржи група
55 A-87 10 0 1 0 5 17 17 1 QF 7036 Pipirelli $2.337.766 Задржи група
54 A-87 23 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 8016 Pipirelli $4.327.692 Задржи група
53 A-87 17 0 0 0 0 9 17 0.53 R2 4615 Pipirelli $5.506.296 Задржи група
52 A-87 32 0 0 0 0 0 17 0 R2 ? Pipirelli $2.929.273 Задржи група
51 R-163 2 5 9 2 2 89 16 5.56 SF - Pipirelli $5.811.234 Промовиран
50 A-58 14 0 1 0 0 14 13 1.08 R2 - Pipirelli $-447.245 Испаднат
49 A-58 20 0 0 0 0 11 17 0.65 R2 ? Pipirelli $5.799.880 Задржи група
48 A-58 24 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 ? Pipirelli $5.104.038 Задржи група
47 R-183 2 1 12 1 0 107 17 6.29 SF ? Pipirelli $19.635.280 Промовиран
46 A-76 33 0 0 0 0 0 17 0 R2 ? Pipirelli $3.297.711 Испаднат
45 R-375 3 2 9 12 0 93 17 5.47 F ? Pipirelli $16.853.311 Промовиран
44 A-32 28 0 0 0 0 0 17 0 R2 1525 Pipirelli $9.448.137 Испаднат
43 R-102 4 2 7 3 0 74 17 4.35 SF ? Pipirelli $14.551.201 Промовиран
42 A-15 29 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $-5.471.753 Испаднат
41 R-345 3 2 6 4 0 64 17 3.76 R2 ? Pipirelli $13.369.717 Промовиран