Профил на менаџерот: Marília Toscano

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Marília Toscano
Држава: Португалија
Пол:Женски
Се приклучи:Мар 26, 2014
Последна интеракција: Вчера во 00:07:41
Постови на форумот:8  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:12 (538)
Освоени поени:34 (967)
Победи:0 (23)
Подиуми:4 (79)
Пол-позиции:1 (5)
Најбрзи круга:1 (29)
Просечно поени/трка: 2.83 (1.8)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

25% отклучени

(88/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Marília Toscano Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 41, Трка 1
Број на најавувања:1948
Време поминато на ГПРО:348.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 7
Позиција во сезоната:6
Пари: $??.???.???
Возач: Marko Korjus (118)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:2
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Marília Toscano (Последна обнова: Сеп 16 2015, 19:10:31)
Entrei neste jogo por brincadeira, e por me terem desafiado.
Na época 42 subi a amador sem querer(o mentor não queria mas teve que ser)
Na época 45 era para subir a Pro, mas não deu(o mentor fez asneira)
Época 46, perdi o interesse e passei a gestão a outro(que tem a mania que sabe tudo), agora sou a PATROA, e só digo se concordo com a opção A ou B, e se me apetecer, invento a opção C.
upsssssssssss; Final da época 46, então e não é que o "mentor" conseguiu cumprir com o prometido e subiu a PRO !!!(agora esta cheio de duvidas, e diz que não vai conseguir ficar em PRO, devo ter que assumir os comandos outra vez)...
Época 47, manutenção em Pro, com as ultimas 3 corridas terminadas nos pontos.
Época 48; vamos ver o que o piloto consegue fazer na ultima época de contrato!