Профил на менаџерот: Josemar Sousa

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Josemar Sousa
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 3, 2014
Последна интеракција: Јун 2 2015, 19:57:29
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (42)
Освоени поени:0 (40)
Победи:0 (0)
Подиуми:0 (1)
Пол-позиции:0 (4)
Најбрзи круга:0 (18)
Просечно поени/трка: - (0.95)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

9% отклучени

(32/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Josemar Sousa Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 43, Трка 6
Број на најавувања:102
Време поминато на ГПРО:18.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
48-73 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
47 R-2 13 0 0 1 2 11 9 1.22 QF - Pipirelli $-1.890.196 Задржи група
46 R-2 18 0 0 2 2 4 7 0.57 R1 - Pipirelli $-13.645.787 Задржи група
45 R-400 21 0 0 0 0 0 1 0 R1 - Pipirelli $4.660.162 Задржи група
44 R-400 9 0 1 1 13 21 14 1.5 QF - Pipirelli $17.556.470 Задржи група
43 R-400 15 0 0 0 1 4 11 0.36 - - Pipirelli $-3.672.034 Задржи група
41 R-91 21 0 0 0 1 0 11 0 R2 - Pipirelli $-19.680.611 Задржи група