Профил на менаџерот: Marco Krane

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Marco Krane
Држава: Германија
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 11, 2014
Последна интеракција: Денес во 17:02:57
Постови на форумот:1  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:11 (485)
Освоени поени:13 (1207)
Победи:0 (42)
Подиуми:0 (98)
Пол-позиции:0 (47)
Најбрзи круга:0 (72)
Просечно поени/трка: 1.18 (2.49)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

42% отклучени

(148/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Marco Krane Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 41, Трка 4
Број на најавувања:1795
Време поминато на ГПРО:235.5 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 74
Позиција во сезоната:9
Пари: $??.???.???
Возач: Kazuya Takahashi (113)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:12
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Phoenix Light Racing
Екипен пласман:79
Поени на тимот:292.067

Спонзори

horizon Commun (R159) - 9 трки
Fisco (R159) - 42 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
73 R-159 1 15 16 16 16 156 16 9.75 W 4276 Pipirelli $19.169.872 Промовиран
72 A-84 32 0 0 0 0 0 15 0 R2 5245 Pipirelli $-1.118.460 Испаднат
71 P-7 35 0 0 0 0 0 15 0 - 4711 Yokomama $-12.462.453 Испаднат
70 P-7 19 0 0 0 0 8 14 0.57 R1 6124 Contimental $4.419.833 Задржи група
69 A-58 3 1 6 0 3 71 16 4.44 SF 3835 Pipirelli $19.872.357 Промовиран
68 P-1 31 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 658 Dunnolop $-1.691.415 Испаднат
67 A-43 1 9 12 7 11 122 17 7.18 F 785 Pipirelli $25.954.265 Промовиран
66 A-43 9 0 0 0 0 31 17 1.82 R2 1149 Pipirelli $10.546.928 Задржи група
65 R-90 3 0 7 0 0 80 16 5 F 4254 Pipirelli $5.681.572 Промовиран
64 A-81 8 1 2 1 1 32 13 2.46 R2 6310 Pipirelli $-36.097.972 Спец пот
63 P-20 32 0 0 0 0 0 17 0 R2 611 Dunnolop $-2.431.521 Испаднат
62 A-119 1 6 7 3 5 94 16 5.88 F 3290 Pipirelli $35.938.503 Промовиран
61 A-119 9 0 1 0 0 20 17 1.18 QF 3335 Pipirelli $7.424.699 Задржи група
60 P-19 32 0 0 0 0 0 16 0 - 3079 Yokomama $884.032 Испаднат
59 A-88 3 2 7 0 5 69 17 4.06 R1 1269 Pipirelli $19.792.491 Промовиран
58 A-88 16 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 1873 Pipirelli $6.005.314 Задржи група
57 R-141 3 4 12 10 9 109 15 7.27 SF 6237 Pipirelli $13.828.710 Промовиран
56 R-141 5 0 7 5 2 63 13 4.85 QF 7112 Pipirelli $-18.453.335 Задржи група
55 R-141 5 1 4 3 5 54 15 3.6 R2 6889 Pipirelli $-6.016.757 Задржи група
54 R-141 8 1 2 0 1 48 16 3 QF 7421 Pipirelli $-15.719.511 Задржи група
53 R-141 8 0 1 0 0 30 15 2 QF 7518 Pipirelli $-1.819.379 Задржи група
52 R-141 11 0 0 0 1 14 13 1.08 R2 - Pipirelli $-5.046.251 Задржи група
51 A-85 34 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $-1.257.076 Испаднат
50 R-222 3 2 9 2 3 81 15 5.4 W - Pipirelli $4.433.833 Промовиран
49 R-222 8 0 1 0 0 19 11 1.73 R1 - Pipirelli $-7.342.436 Задржи група
48 R-222 10 0 1 0 1 15 15 1 R2 - Pipirelli $548.369 Задржи група
47 R-222 15 0 0 0 1 4 7 0.57 R1 - Pipirelli $-36.768.731 Задржи група
46 R-222 19 0 0 0 0 4 15 0.27 R1 - Pipirelli $-19.022.332 Задржи група
45 R-222 13 0 0 0 0 9 11 0.82 R1 - Pipirelli $3.453.844 Задржи група
44 R-222 10 0 2 0 1 20 13 1.54 QF - Pipirelli $-6.070.592 Задржи група
43 R-222 17 0 0 0 1 2 1 2 R1 - Pipirelli $1.093.982 Задржи група
42 R-87 13 0 0 0 2 12 13 0.92 R2 - Pipirelli $-12.757.996 Задржи група
41 R-87 10 0 1 0 4 17 13 1.31 - - Pipirelli $-16.125.103 Задржи група