Профил на менаџерот: Paulo Franca

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Alfa generic - 1984 / 85
Име:Paulo Franca
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 15, 2014
Последна интеракција: Авг 13 2019, 09:58:51
Постови на форумот:1  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (253)
Освоени поени:0 (642)
Победи:0 (23)
Подиуми:0 (56)
Пол-позиции:0 (27)
Најбрзи круга:0 (18)
Просечно поени/трка: - (2.54)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јун 19, 2014)
Достигнувања:

30% отклучени

(106/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Paulo Franca Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:paulorobertofranca3

Основни информации

Прво ГП: Сезона 41, Трка 6
Број на најавувања:1817
Време поминато на ГПРО:481.9 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Слободен/а

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
73-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
72 P-3 40 0 0 0 0 0 0 - - 10963 blank $34.017.419 Пензиониран
71 P-3 25 0 0 0 0 4 12 0.33 R1 6114 Dunnolop $37.640.416 Задржи група
70 P-3 18 1 1 1 1 12 17 0.71 - 429 Yokomama $37.346.673 Задржи група
69 A-34 1 7 12 6 5 116 17 6.82 F 547 Pipirelli $35.889.253 Промовиран
68 A-34 11 0 1 0 0 16 17 0.94 R1 1398 Pipirelli $43.902.604 Задржи група
67 R-20 4 3 6 2 3 74 17 4.35 W 2987 Pipirelli $25.548.154 Промовиран
66 R-20 18 0 0 0 0 1 10 0.1 - 6139 Pipirelli $-16.429.885 Задржи група
65 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
64 R-64 7 0 2 0 0 34 11 3.09 QF 7207 Pipirelli $24.626.436 Задржи група
62-63 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
61 A-59 20 0 0 0 1 4 11 0.36 R1 7566 Pipirelli $30.530.886 Пензиониран
60 R-33 1 7 12 4 4 116 17 6.82 W 2370 Pipirelli $19.779.399 Промовиран
59 R-33 11 0 0 0 0 9 10 0.9 - 6840 Pipirelli $-23.043.368 Задржи група
49-58 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
48 A-55 39 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $57.334.573 Пензиониран
47 A-55 7 0 2 4 2 30 17 1.76 R2 ? Pipirelli $55.839.295 Задржи група
46 A-55 11 0 1 0 1 21 17 1.24 R2 584 Pipirelli $34.744.030 Задржи група
45 A-55 14 0 1 0 0 15 17 0.88 R2 849 Pipirelli $42.684.786 Задржи група
44 R-353 3 2 9 6 0 95 17 5.59 SF 1876 Pipirelli $42.200.363 Промовиран
43 A-92 29 0 0 0 0 0 17 0 R1 1694 Pipirelli $8.772.409 Испаднат
42 R-14 3 3 8 4 1 77 17 4.53 QF 1986 Pipirelli $10.179.205 Промовиран
41 R-14 9 0 1 0 0 18 12 1.5 - - Pipirelli $-23.681.778 Задржи група