Профил на менаџерот: Iskren Ivanov

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Iskren Ivanov
Држава: Бугарија
Пол:Машко
Се приклучи:Јан 29, 2009
Последна интеракција: Денес во 07:48:44
Постови на форумот:188  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (585)
Освоени поени:0 (1082)
Победи:0 (43)
Подиуми:0 (102)
Пол-позиции:0 (32)
Најбрзи круга:0 (43)
Просечно поени/трка: - (1.85)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

38% отклучени

(136/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Iskren Ivanov Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 42, Трка 10
Број на најавувања:9220
Време поминато на ГПРО:2448.3 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 88
Позиција во сезоната:9
Пари: $??.???.???
Возач: Lella Langes (106)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:16
Гуми: Pipirelli
Име на тим: McLaren-Honda BULGARIA
Екипен пласман:114
Поени на тимот:0

Спонзори

Dolce & Gabbanana (A88) - 3 трки
Morgan Stenley (R5) - 19 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Iskren Ivanov (Последна обнова: Јул 13 2020, 17:52:46)
First race: Season 42, Rookie 250, Imola GP
First points: Season 42, Rookie 250, Imola GP, 6th place
First Podium: Season 42, Rookie 250, Hungaororing GP, pilot - Giovanna de Cesaris
First Win: Season 43, Rookie 250, Portimao GP, pilot - Danica Sullivan
First Pole: Season 43 ,Rookie250, Suzuka GP, pilot - Danica Sullivan

WINS: 43
Danica Sullivan - 11
Lella Giunti - 8
Giovanna Nannini - 3
Giovanna Morbidelli - 7
Lella Langes - 14

PODIUMS: 59
Giovanna de Cesaris - 2
Danica Sullivan - 21
Lella Giunti - 13
Danica Ongais - 1
Giovanna Nannini - 13
Giovanna Morbidelli - 7
Lella Langes - 2