Профил на менаџерот: Saimonas Jankauskas

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Saimonas Jankauskas
Држава: Литванија
Пол:Машко
Се приклучи:Мар 9, 2007
Последна интеракција: Сеп 27 2013, 15:50:31
Постови на форумот:2  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (96)
Освоени поени:0 (174)
Победи:0 (5)
Подиуми:0 (10)
Пол-позиции:0 (2)
Најбрзи круга:0 (7)
Просечно поени/трка: - (1.81)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

7% отклучени

(26/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Saimonas Jankauskas Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 14, Трка 5
Број на најавувања:426
Време поминато на ГПРО:39 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
24-73 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
23 R-245 9 0 1 0 0 32 14 2.29 R2 - Pipirelli $412.920 Задржи група
22 A-24 35 0 0 0 0 0 15 0 R1 - Pipirelli $-7.322.905 Испаднат
21 R-171 2 4 7 0 6 84 16 5.25 F - Pipirelli $15.648.673 Промовиран
20 R-171 8 1 1 0 1 36 16 2.25 R1 - Pipirelli $-5.644.788 Задржи група
19 R-171 18 0 0 0 0 1 14 0.07 - - Pipirelli $3.097.126 Задржи група
16-18 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
15 R-52 16 0 0 2 0 13 12 1.08 - - blank $1.887.443 Задржи група
14 R-52 18 0 1 0 0 8 9 0.89 - - blank $-11.614.327 Задржи група