Профил на менаџерот: Andreas Schröder

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Arrows A18 - 1997
Име:Andreas Schröder
Држава: Германија
Пол:Машко
Се приклучи:Мај 4, 2014
Последна интеракција: Денес во 18:25:24
Постови на форумот:16  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:4 (564)
Освоени поени:0 (942)
Победи:0 (24)
Подиуми:0 (72)
Пол-позиции:0 (18)
Најбрзи круга:0 (7)
Просечно поени/трка: 0 (1.67)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

22% отклучени

(77/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Andreas Schröder Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 41, Трка 13
Број на најавувања:3355
Време поминато на ГПРО:1051.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Слободен/а

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 9
Позиција во сезоната:34
Пари: $??.???.???
Возач: Jean Karl Leclere (103)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:4
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Sauber Switzerland
Екипен пласман:443
Поени на тимот:41.8

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
74 A-9 33 0 0 0 0 0 16 0 R1 4294 Pipirelli $73.839.716 Задржи група
73 A-9 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 3707 Pipirelli $70.902.841 Задржи група
72 A-9 26 0 0 0 0 0 17 0 R1 2250 Pipirelli $75.447.678 Задржи група
71 A-9 32 0 0 0 0 0 17 0 - 2477 Pipirelli $64.495.874 Задржи група
70 R-166 4 1 5 3 1 78 17 4.59 SF 2560 Pipirelli $42.742.146 Промовиран
69 R-166 6 0 0 0 0 44 17 2.59 R2 3188 Pipirelli $26.343.448 Задржи група
68 A-84 37 0 0 0 0 0 16 0 R1 4542 Pipirelli $48.401.940 Испаднат
67 R-32 3 0 8 0 0 85 17 5 F 3088 Pipirelli $31.770.575 Промовиран
66 A-93 35 0 0 0 0 0 17 0 R1 2532 Pipirelli $29.310.611 Испаднат
65 R-143 3 3 8 5 1 82 17 4.82 F 4162 Pipirelli $23.161.154 Промовиран
64 A-38 38 0 0 0 0 0 17 0 - 2787 Pipirelli $73.100.195 Испаднат
63 A-38 25 0 0 0 0 0 17 0 R2 2754 Pipirelli $104.719.686 Задржи група
62 A-38 31 0 0 0 0 0 16 0 R1 4230 Pipirelli $118.274.579 Задржи група
61 A-38 32 0 0 0 0 0 16 0 R1 4925 Pipirelli $107.824.765 Задржи група
60 A-38 30 0 0 0 0 0 17 0 R1 3384 Pipirelli $83.096.995 Задржи група
59 R-109 4 2 5 0 0 80 17 4.71 SF 3255 Pipirelli $41.623.551 Промовиран*
58 A-104 32 0 0 0 0 0 17 0 R1 2884 Pipirelli $29.177.547 Испаднат
57 A-104 29 0 0 0 0 0 16 0 - 4925 Pipirelli $35.451.109 Задржи група
56 R-38 4 1 8 0 1 91 17 5.35 SF 3139 Pipirelli $39.225.791 Промовиран*
55 A-9 35 0 0 0 0 0 16 0 R2 5085 Pipirelli $41.400.180 Испаднат
54 R-168 1 10 17 7 2 156 17 9.18 F 2399 Pipirelli $29.816.781 Промовиран
53 A-1 32 0 0 0 0 0 17 0 R1 2671 Pipirelli $18.851.193 Испаднат
52 A-1 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $5.461.518 Задржи група
51 A-1 33 0 0 0 0 0 17 0 R2 ? Pipirelli $4.737.453 Задржи група
50 A-1 28 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $5.453.001 Задржи група
49 A-1 21 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 1737 Pipirelli $10.942.488 Задржи група
48 R-102 6 0 3 0 0 67 17 3.94 QF ? Pipirelli $4.271.219 Промовиран*
47 A-97 33 0 0 0 0 0 17 0 R1 1543 Pipirelli $7.476.686 Спец пот
46 R-289 5 0 3 0 0 58 17 3.41 SF 2117 Pipirelli $8.388.619 Промовиран
45 A-105 28 0 0 0 0 0 17 0 QF 1460 Pipirelli $16.188.362 Испаднат
44 R-260 1 7 13 3 1 134 17 7.88 W 1602 Pipirelli $30.940.461 Промовиран
43 R-260 10 0 2 0 0 36 17 2.12 R1 ? Pipirelli $20.844.024 Задржи група
42 R-260 10 0 0 0 0 24 17 1.41 R1 ? Pipirelli $5.730.751 Задржи група
41 R-260 16 0 0 0 1 2 5 0.4 - - Pipirelli $24.641.282 Задржи група