Профил на менаџерот: Bora Janić

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Bora Janić
Држава: Србија
Пол:Машко
Се приклучи:Мај 6, 2014
Последна интеракција: Вчера во 06:15:28
Постови на форумот:61  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:7 (688)
Освоени поени:37 (1364)
Победи:0 (26)
Подиуми:5 (115)
Пол-позиции:0 (58)
Најбрзи круга:0 (2)
Просечно поени/трка: 5.29 (1.98)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Мај 7, 2014)
Достигнувања:

30% отклучени

(109/358)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Bora Janić Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 41, Трка 11
Број на најавувања:15936
Време поминато на ГПРО:3924.9 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 13
Позиција во сезоната:4
Пари: $??.???.???
Возач: Alain Panis (135)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:40
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Supersonic Turtles
Екипен пласман:4
Поени на тимот:305.1999

Спонзори

ORM (A13) - 13 трки
Chanels (A13) - 12 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
81 A-13 14 0 1 0 0 8 17 0.47 R2 1051 Pipirelli $13.751.195 Задржи група
80 A-13 14 0 0 0 0 10 17 0.59 R2 2083 Pipirelli $22.223.186 Задржи група
79 A-13 7 0 1 0 0 26 17 1.53 QF 3254 Pipirelli $51.009.195 Задржи група
78 P-24 30 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 847 Yokomama $5.166.778 Испаднат
77 P-24 13 0 0 0 0 13 17 0.76 QF 349 Dunnolop $271.994 Задржи група
76 M-1 33 0 0 0 0 0 17 0 QF 256 Yokomama $8.025.284 Испаднат
75 Elite 29 0 0 0 0 0 17 0 R2 3108 Badyear $10.510.556 Испаднат
74 M-1 3 0 2 2 0 56 17 3.29 QF 38 Yokomama $71.168.947 Промовиран
73 M-1 6 0 3 0 0 31 17 1.82 R1 2454 Dunnolop $41.949.797 Задржи група
72 M-1 4 0 2 0 0 37 17 2.18 SF 55 Dunnolop $58.139.408 Задржи група
71 P-3 2 2 8 9 0 78 17 4.59 SF 124 Yokomama $45.182.837 Промовиран
70 P-3 12 0 2 0 0 21 17 1.24 R1 287 Yokomama $38.415.249 Задржи група
69 A-17 1 5 15 17 1 125 17 7.35 SF 803 Pipirelli $62.424.651 Промовиран
68 A-17 6 0 3 1 0 37 16 2.31 SF 4025 Pipirelli $29.649.197 Задржи група
67 P-8 31 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 2757 Yokomama $-14.238.582 Испаднат
66 M-2 31 0 0 0 0 4 17 0.24 - 173 Badyear $4.691.943 Испаднат
65 P-16 3 1 6 2 0 72 17 4.24 SF 154 Yokomama $63.809.483 Промовиран
64 P-16 14 0 1 0 0 13 17 0.76 R1 607 Yokomama $75.008.079 Задржи група
63 A-100 1 6 16 13 0 139 17 8.18 W 598 Pipirelli $121.154.350 Промовиран
62 A-100 8 1 3 2 0 34 17 2 R1 1885 Pipirelli $25.185.706 Задржи група
61 A-100 17 0 0 0 0 3 16 0.19 R1 4656 Pipirelli $53.016.432 Задржи група
60 P-25 30 0 0 0 0 0 16 0 - 3270 Yokomama $29.571.998 Испаднат
59 A-19 2 2 10 0 1 106 17 6.24 QF 618 Pipirelli $110.660.537 Промовиран
58 A-19 9 0 3 0 0 34 17 2 R1 1143 Pipirelli $85.193.521 Задржи група
57 A-19 8 0 1 0 0 21 17 1.24 R2 1635 Pipirelli $88.960.806 Задржи група
56 A-19 7 0 1 0 0 23 17 1.35 R1 1095 Pipirelli $32.490.681 Задржи група
55 P-13 33 0 0 0 0 0 17 0 - 3947 Dunnolop $-8.687.112 Испаднат
54 A-9 3 1 7 0 0 76 17 4.47 SF 684 Pipirelli $59.866.524 Промовиран
53 A-9 12 1 1 0 0 17 17 1 R1 1110 Pipirelli $25.657.361 Задржи група
52 A-9 9 1 1 2 0 28 17 1.65 R2 ? Pipirelli $60.520.273 Задржи група
51 A-9 4 3 7 1 0 80 17 4.71 QF 503 Pipirelli $39.377.764 Задржи група
50 A-9 11 0 2 0 0 17 17 1 R1 ? Pipirelli $21.495.598 Задржи група
49 P-21 38 0 0 0 0 0 17 0 R2 1810 Avonn $33.741.615 Испаднат
48 A-26 3 2 6 3 0 73 17 4.29 F ? Pipirelli $60.184.765 Промовиран
47 A-26 8 0 2 0 0 18 17 1.06 R1 971 Pipirelli $43.156.537 Задржи група
46 A-26 19 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 2076 Pipirelli $15.669.189 Задржи група
45 A-26 24 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 1347 Pipirelli $14.793.294 Задржи група
44 R-281 3 1 3 6 0 60 17 3.53 QF 2158 Pipirelli $17.595.055 Промовиран
43 R-281 9 0 2 0 0 29 17 1.71 R1 2905 Pipirelli $5.300.475 Задржи група
42 R-281 11 0 1 0 0 23 14 1.64 R2 - Pipirelli $1.369.597 Задржи група
41 R-281 15 0 0 0 0 5 7 0.71 - - Pipirelli $11.266.857 Задржи група