Профил на менаџерот: Atílio Rigoni

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Atílio Rigoni
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Мај 6, 2014
Последна интеракција: Сеп 12 2018, 03:32:41
Постови на форумот:32  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (287)
Освоени поени:0 (535)
Победи:0 (10)
Подиуми:0 (47)
Пол-позиции:0 (4)
Најбрзи круга:0 (8)
Просечно поени/трка: - (1.86)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

14% отклучени

(49/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Atílio Rigoni Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 41, Трка 12
Број на најавувања:2463
Време поминато на ГПРО:585.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Atílio Rigoni (Последна обнова: Јан 16 2016, 23:01:41)
S 50 - Primeira temporada na PRO, muitas dificuldades e rebaixamento para o Amador.

S 49 - Promoção para o PRO, ficando na terceira colocação geral;

S 48 - Manutenção com a primeira vitoria no amador;

S 47 - Manutenção com a contratação do novo Piloto;

S 46 - Manutenção no Amador com primeiro pódio;

S 45 - Campeão do grupo rookie 291!!!

S 44 - Infelizmente rebaixado!!!

S 43 - Promoção com 72 pontos, 5 pódios e pontuando em todas as 17 corridas da temporada;

S 42 - Após participar do programa de mentores do fórum, inicia-se a primeira temporada com conhecimento básico culminando na primeira vitória da carreira;

S 41 - Inicio no GPRO realizando as ultimas seis corridas da temporada;