Профил на менаџерот: Marlon Miranda

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Marlon Miranda
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Мај 8, 2014
Последна интеракција: Вчера во 22:21:33
Постови на форумот:170  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:16 (446)
Освоени поени:7 (774)
Победи:0 (15)
Подиуми:0 (57)
Пол-позиции:0 (16)
Најбрзи круга:0 (4)
Просечно поени/трка: 0.44 (1.74)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

18% отклучени

(64/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Marlon Miranda Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 41, Трка 12
Број на најавувања:4701
Време поминато на ГПРО:1007.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во врска

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 14
Позиција во сезоната:17
Пари: $??.???.???
Возач: Francois Alphand (132)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:23
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Crazy Train Motorsport
Екипен пласман:31
Поени на тимот:456.1334

Спонзори

Hutchison Pooh (A14) - 2 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
71 A-14 12 0 1 1 0 24 17 1.41 SF 987 Pipirelli $78.381.126 Задржи група
70 A-14 12 0 0 0 0 9 17 0.53 R2 1010 Pipirelli $12.565.089 Задржи група
69 A-14 16 0 0 0 0 7 17 0.41 R2 1592 Pipirelli $16.496.476 Задржи група
68 A-14 27 0 0 0 0 2 16 0.12 R2 3938 Pipirelli $50.156.312 Задржи група
67 A-14 19 0 0 0 0 8 17 0.47 QF 1229 Pipirelli $13.810.835 Задржи група
66 P-11 32 0 0 0 0 0 17 0 R1 529 Yokomama $-14.532.024 Испаднат
65 A-6 4 1 4 3 0 53 17 3.12 R2 829 Pipirelli $18.073.965 Промовиран
64 A-6 6 0 4 1 1 44 17 2.59 QF 842 Pipirelli $27.112.112 Задржи група
63 A-6 8 0 1 0 0 32 17 1.88 R2 961 Pipirelli $44.467.208 Задржи група
62 A-6 7 0 2 0 0 35 16 2.19 R2 4055 Pipirelli $14.690.256 Задржи група
61 A-6 9 1 2 0 0 28 17 1.65 R1 4080 Pipirelli $11.413.395 Задржи група
60 A-6 21 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 3577 Pipirelli $27.338.941 Задржи група
59 A-6 8 0 0 0 0 21 17 1.24 R1 958 Pipirelli $57.178.198 Задржи група
58 A-6 15 0 0 1 1 13 17 0.76 R2 1688 Pipirelli $76.815.165 Задржи група
57 A-6 5 1 4 0 1 62 17 3.65 R1 1731 Pipirelli $87.939.440 Задржи група
56 A-6 24 0 0 0 0 3 16 0.19 R1 5623 Pipirelli $25.601.868 Задржи група
55 A-6 27 0 0 0 0 0 17 0 - 2294 Pipirelli $66.406.810 Задржи група
54 A-6 19 0 0 0 0 4 15 0.27 R1 5743 Pipirelli $30.992.023 Задржи група
53 R-188 3 4 8 0 1 95 16 5.94 QF 4862 Pipirelli $49.478.514 Промовиран
52 A-97 33 0 0 0 0 0 16 0 R2 - Pipirelli $19.736.883 Испаднат
51 A-97 22 0 0 0 0 3 16 0.19 R2 - Pipirelli $35.843.023 Задржи група
50 R-275 1 6 14 9 0 128 17 7.53 W 1611 Pipirelli $36.579.971 Промовиран
49 R-275 10 0 1 0 0 27 14 1.93 SF - Pipirelli $-20.657.200 Задржи група
48 R-275 5 1 7 0 0 57 16 3.56 SF - Pipirelli $-572.325 Задржи група
47 R-275 7 0 2 0 0 42 16 2.62 R2 - Pipirelli $-8.390.836 Задржи група
43-46 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
42 R-375 4 1 7 1 0 62 13 4.77 SF - Pipirelli $-5.474.063 Задржи група
41 R-375 15 0 0 0 0 5 5 1 - - Pipirelli $9.648.864 Задржи група