Профил на менаџерот: Luc Labussiere

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Luc Labussiere
Држава: Франција
Пол:Машко
Се приклучи:Мај 8, 2014
Последна интеракција: Вчера во 19:48:52
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:13 (551)
Освоени поени:0 (886)
Победи:0 (30)
Подиуми:0 (73)
Пол-позиции:0 (28)
Најбрзи круга:0 (23)
Просечно поени/трка: 0 (1.61)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

31% отклучени

(108/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Luc Labussiere Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 41, Трка 12
Број на најавувања:6080
Време поминато на ГПРО:1194.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Пензиониран

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 29
Позиција во сезоната:20
Пари: $?.???.???
Возач: Wayne Lees (103)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:12
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Trois Génèrations en Course
Екипен пласман:502
Поени на тимот:79.2002

Спонзори

Ivory Seal (R112) - 3 трки
Zsara (R112) - 41 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
73 R-112 1 13 15 0 14 149 17 8.76 W 2233 Pipirelli $14.632.011 Промовиран
72 A-14 37 0 0 0 0 0 17 0 - 2767 Pipirelli $9.988.945 Испаднат
71 A-14 32 0 0 0 0 0 17 0 R1 2397 Pipirelli $5.531.805 Задржи група
70 A-14 33 0 0 0 0 0 17 0 R1 1593 Pipirelli $4.560.320 Задржи група
69 A-14 26 0 0 0 0 1 16 0.06 R2 4418 Pipirelli $8.919.581 Задржи група
68 A-14 29 0 0 0 0 1 17 0.06 - 2520 Pipirelli $6.046.569 Задржи група
67 A-14 33 0 0 0 0 0 17 0 - 2368 Pipirelli $3.006.583 Задржи група
66 A-14 31 0 0 0 0 0 17 0 R2 2192 Pipirelli $4.054.425 Задржи група
65 A-14 29 0 0 0 0 0 17 0 R1 1519 Pipirelli $8.529.560 Задржи група
64 A-14 30 0 0 0 0 0 17 0 R1 2826 Pipirelli $9.455.018 Задржи група
63 A-14 28 0 0 0 0 0 17 0 R2 3303 Pipirelli $7.366.204 Задржи група
62 A-14 14 0 0 1 0 15 17 0.88 R1 1403 Pipirelli $2.270.764 Задржи група
61 A-14 16 0 0 0 0 6 17 0.35 R2 1730 Pipirelli $7.662.298 Задржи група
60 A-14 29 0 0 0 0 0 17 0 R2 2104 Pipirelli $7.462.493 Задржи група
59 A-14 27 0 0 0 0 0 17 0 R1 4033 Pipirelli $5.158.125 Задржи група
58 R-136 1 5 10 2 2 98 17 5.76 W 2886 Pipirelli $12.717.919 Промовиран
57 A-49 35 0 0 0 0 0 17 0 - 2936 Pipirelli $20.381.561 Испаднат
56 R-132 3 1 8 10 2 95 17 5.59 SF 2926 Pipirelli $12.712.240 Промовиран
55 R-132 7 0 0 0 2 41 16 2.56 R1 5734 Pipirelli $7.888.023 Задржи група
54 R-132 13 0 0 0 0 2 7 0.29 R1 8881 Pipirelli $33.488.724 Задржи група
53 A-25 34 0 0 0 0 0 17 0 R1 4421 Pipirelli $8.709.173 Испаднат
52 A-25 30 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 1520 Pipirelli $3.939.120 Задржи група
51 A-25 27 0 0 0 0 0 17 0 - 2122 Pipirelli $7.105.233 Задржи група
50 R-140 5 0 6 0 0 73 17 4.29 SF ? Pipirelli $7.376.467 Промовиран
49 A-14 27 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 1532 Pipirelli $-16.893.181 Испаднат
48 R-385 2 4 13 12 1 117 17 6.88 F 1792 Pipirelli $10.048.083 Промовиран*
47 R-385 9 0 4 1 1 39 17 2.29 QF 2175 Pipirelli $-11.892.255 Задржи група
46 A-83 33 0 0 0 0 0 17 0 R1 2492 Pipirelli $723.537 Испаднат
45 R-186 3 4 6 1 1 92 17 5.41 QF 1956 Pipirelli $1.681.374 Промовиран
44 R-186 5 0 6 1 0 58 17 3.41 F ? Pipirelli $-829.476 Задржи група
43 R-186 5 0 2 0 0 45 17 2.65 SF 2579 Pipirelli $-16.457.383 Задржи група
42 R-186 8 3 3 0 0 44 17 2.59 R1 2119 Pipirelli $-8.650.166 Задржи група
41 R-186 14 0 0 0 0 8 6 1.33 - - Pipirelli $-15.118.107 Задржи група