Профил на менаџерот: Michell Coredeiro

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Michell Coredeiro
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Мај 13, 2014
Последна интеракција: Вчера во 18:00:37
Постови на форумот:3  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:11 (614)
Освоени поени:0 (1083)
Победи:0 (20)
Подиуми:0 (78)
Пол-позиции:0 (8)
Најбрзи круга:0 (34)
Просечно поени/трка: 0 (1.76)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

25% отклучени

(90/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Michell Coredeiro Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 41, Трка 14
Број на најавувања:8593
Време поминато на ГПРО:1625.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 4
Позиција во сезоната:36
Пари: $?.???.???
Возач: Cristiano Zonta (145)
Технички Директор: Bernard Burgess (78)
Екипа во целост:11
Гуми: Avonn
Име на тим: GURGEL RACING
Екипен пласман:45
Поени на тимот:308.6668

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
77 P-4 24 0 0 0 0 4 16 0.25 R2 4513 Dunnolop $11.242.210 Задржи група
76 P-4 5 0 1 2 0 42 16 2.62 QF 3315 Yokomama $28.431.516 Задржи група
75 P-4 21 0 0 0 0 6 16 0.38 R1 2359 Yokomama $41.602.446 Задржи група
74 P-4 10 0 3 1 0 30 16 1.88 SF 4619 Yokomama $44.039.902 Задржи група
73 P-4 23 0 1 0 1 9 16 0.56 QF 3127 Yokomama $15.757.401 Задржи група
72 P-4 16 0 0 0 0 19 17 1.12 R1 273 Yokomama $24.727.629 Задржи група
71 P-4 9 1 1 1 2 21 17 1.24 QF 311 Contimental $11.749.661 Задржи група
70 A-88 4 0 4 0 1 59 17 3.47 R2 741 Pipirelli $41.098.826 Промовиран
69 A-88 15 0 1 0 0 16 15 1.07 R2 5025 Pipirelli $18.441.174 Задржи група
68 A-88 17 0 0 0 0 9 15 0.6 SF 4974 Pipirelli $31.620.535 Задржи група
67 A-88 12 0 0 0 0 20 15 1.33 R2 5068 Pipirelli $7.788.859 Задржи група
66 P-13 25 0 0 1 0 2 16 0.12 QF 2604 Yokomama $-10.325.049 Испаднат
65 P-13 14 0 1 1 0 13 17 0.76 R1 273 Yokomama $839.762 Задржи група
64 M-5 38 0 0 0 0 0 16 0 R1 5191 Badyear $54.638.838 Испаднат
63 P-8 3 2 9 0 5 86 17 5.06 SF 116 Dunnolop $45.241.855 Промовиран
62 P-8 10 0 0 0 0 16 17 0.94 R2 255 Yokomama $50.858.294 Задржи група
61 P-8 7 1 3 0 2 36 17 2.12 SF 4555 Dunnolop $44.183.594 Задржи група
60 P-8 10 0 0 0 0 15 17 0.88 QF 212 Dunnolop $47.538.287 Задржи група
59 A-61 3 1 8 0 1 89 17 5.24 SF 853 Pipirelli $115.595.092 Промовиран
58 A-61 7 0 3 0 0 47 17 2.76 SF 2642 Pipirelli $104.892.815 Задржи група
57 A-61 6 1 2 0 1 40 17 2.35 R1 1836 Pipirelli $59.758.468 Задржи група
56 P-20 30 0 0 0 1 4 17 0.24 QF 388 Dunnolop $19.901.536 Испаднат
55 A-84 2 4 9 0 4 98 17 5.76 W 592 Pipirelli $47.631.335 Промовиран
54 A-84 7 3 5 2 3 49 17 2.88 R1 1389 Pipirelli $53.589.038 Задржи група
53 P-1 20 1 1 0 0 10 17 0.59 R1 422 Avonn $-35.379.191 Испаднат
52 P-1 22 0 0 0 1 6 17 0.35 SF ? Dunnolop $3.557.878 Задржи група
51 P-1 11 0 1 0 0 16 17 0.94 R1 246 Dunnolop $38.009.866 Задржи група
50 A-97 2 2 6 0 1 76 17 4.47 QF ? Pipirelli $106.245.302 Промовиран
49 A-97 4 3 7 0 5 76 17 4.47 SF ? Pipirelli $72.848.393 Задржи група
48 A-97 19 0 0 0 1 8 17 0.47 R2 ? Pipirelli $26.798.237 Задржи група
47 A-97 9 0 2 0 1 31 17 1.82 R1 ? Pipirelli $22.470.151 Задржи група
46 A-97 14 0 1 0 0 11 17 0.65 R1 1087 Pipirelli $13.554.863 Задржи група
45 A-97 23 0 0 0 1 4 17 0.24 QF ? Pipirelli $13.294.268 Задржи група
44 A-97 25 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 ? Pipirelli $15.888.459 Задржи група
43 R-103 4 1 7 0 0 76 17 4.47 QF ? Pipirelli $10.255.739 Промовиран
42 R-103 7 0 2 0 3 38 17 2.24 R1 ? Pipirelli $1.925.813 Задржи група
41 R-103 19 0 0 0 0 0 4 0 - - Pipirelli $11.644.573 Задржи група