Профил на менаџерот: Samuel Oliveira

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Samuel Oliveira
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Мај 21, 2014
Последна интеракција: Денес во 20:02:25
Постови на форумот:2  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:5 (414)
Освоени поени:0 (1116)
Победи:0 (51)
Подиуми:0 (89)
Пол-позиции:0 (84)
Најбрзи круга:0 (50)
Просечно поени/трка: 0 (2.7)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

46% отклучени

(163/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Samuel Oliveira Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 42, Трка 15
Број на најавувања:2901
Време поминато на ГПРО:676.5 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 30
Позиција во сезоната:36
Пари: $??.???.???
Возач: Jon Kane (110)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:9
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

Europacar (R66) - 44 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
74 R-66 4 2 8 5 1 77 14 5.5 R1 5513 Pipirelli $41.192.165 Промовиран
68-73 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
67 A-33 30 0 0 0 0 0 7 0 R2 8307 Pipirelli $72.430.244 Пензиониран
66 R-5 1 11 14 17 7 135 17 7.94 W 2788 Pipirelli $95.606.929 Промовиран
65 A-2 14 1 1 0 1 16 17 0.94 R2 1579 Pipirelli $-20.438.119 Спец пот
64 P-20 26 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 919 Yokomama $-543.009 Испаднат
63 A-61 3 2 5 2 8 68 16 4.25 QF 4113 Pipirelli $106.780.518 Промовиран
62 A-61 9 0 1 0 1 20 16 1.25 R1 4726 Pipirelli $113.756.353 Задржи група
61 A-61 26 0 0 0 0 0 14 0 R2 6408 Pipirelli $118.908.454 Задржи група
60 A-61 14 0 0 0 1 7 7 1 R1 8656 Pipirelli $100.339.332 Задржи група
59 A-61 6 1 2 1 1 38 17 2.24 SF 4416 Pipirelli $90.501.233 Задржи група
58 A-61 20 0 0 0 0 3 16 0.19 R1 5755 Pipirelli $111.239.506 Задржи група
57 A-61 24 0 0 0 0 2 16 0.12 R1 7522 Pipirelli $61.136.078 Задржи група
56 R-8 1 12 15 17 12 152 17 8.94 W 1917 Pipirelli $9.191.703 Промовиран
55 R-90 1 16 16 16 16 160 17 9.41 W 3802 Pipirelli $-16.491.551 Задржи група
54 A-81 10 0 1 0 0 22 10 2.2 QF 8682 Pipirelli $-53.251.405 Пензиониран
53 A-81 6 1 4 0 1 47 17 2.76 QF 6590 Pipirelli $12.420.793 Задржи група
52 A-81 5 1 4 1 0 54 17 3.18 QF ? Pipirelli $69.493.600 Задржи група
51 A-81 20 0 0 1 1 8 17 0.47 R2 ? Pipirelli $67.261.490 Задржи група
50 A-81 19 0 0 0 0 6 17 0.35 R2 ? Pipirelli $55.995.548 Задржи група
49 R-195 3 2 8 14 0 90 17 5.29 W 2140 Pipirelli $31.458.059 Промовиран
48 R-208 8 0 1 0 0 29 17 1.71 R2 2342 Pipirelli $-5.421.717 Задржи група
47 A-86 25 0 0 0 0 5 17 0.29 QF 1376 Pipirelli $-21.832.974 Испаднат
46 R-208 7 0 2 5 0 51 17 3 QF ? Pipirelli $20.423.555 Промовиран*
45 R-208 8 0 1 1 0 31 17 1.82 SF ? Pipirelli $-12.879.769 Задржи група
44 R-208 4 2 5 4 0 82 17 4.82 R2 2680 Pipirelli $-616.982 Задржи група
43 R-208 12 0 1 0 0 10 17 0.59 QF 3142 Pipirelli $-12.886.206 Задржи група
42 R-208 22 0 0 0 0 0 3 0 R1 - Pipirelli $12.088.851 Задржи група
41 R-250 30 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $15.139.000 Задржи група