Профил на менаџерот: Tan S Lake

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Generic white livery
Име:Tan S Lake
Држава: Бангладеш
Пол:Машко
Се приклучи:Фев 6, 2009
Последна интеракција: Денес во 08:11:21
Постови на форумот:283  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:11 (351)
Освоени поени:3 (862)
Победи:0 (32)
Подиуми:0 (65)
Пол-позиции:0 (24)
Најбрзи круга:0 (18)
Просечно поени/трка: 0.27 (2.46)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јул 14, 2010)
Достигнувања:

34% отклучени

(119/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Tan S Lake Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 13, Трка 4
Број на најавувања:8835
Време поминато на ГПРО:733 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Elite
Позиција во сезоната:27
Пари: $??.???.???
Возач: Brian Watson (215)
Технички Директор: Gabriele Provera (138)
Екипа во целост:41
Гуми: Badyear
Име на тим: Cani Malati
Екипен пласман:100
Поени на тимот:247.6668

Спонзори

Danke (P10) - 7 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
73 M-2 2 4 9 6 2 92 17 5.41 SF 33 Yokomama $64.806.573 Промовиран
72 M-2 20 0 1 0 0 11 17 0.65 R2 127 Yokomama $38.799.871 Задржи група
71 P-10 1 7 11 8 2 113 17 6.65 F 83 Yokomama $114.163.839 Промовиран
70 P-10 7 2 2 1 0 32 17 1.88 QF 203 Yokomama $100.425.882 Задржи група
69 P-10 11 0 1 0 0 21 17 1.24 R1 3058 Yokomama $73.760.987 Задржи група
68 A-91 3 5 6 0 4 89 17 5.24 W 4108 Pipirelli $39.160.161 Промовиран
67 A-91 8 0 1 1 0 36 17 2.12 QF 5036 Pipirelli $19.807.620 Задржи група
66 A-91 7 1 2 0 0 25 12 2.08 R2 6411 Pipirelli $17.137.264 Задржи група
65 P-14 30 0 0 0 0 1 11 0.09 R2 6527 Dunnolop $-16.684.304 Испаднат
64 A-34 2 7 7 6 7 98 17 5.76 F 697 Pipirelli $56.622.194 Промовиран
63 A-112 7 1 3 0 0 31 17 1.82 R2 3871 Pipirelli $43.879.407 Задржи група
62 R-50 4 3 9 1 2 87 17 5.12 SF 2508 Pipirelli $9.945.934 Промовиран*
61 R-50 11 0 0 0 0 11 10 1.1 - 7142 Pipirelli $-18.782.252 Задржи група
36-60 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
35 R-253 11 0 2 0 0 15 5 3 - - Pipirelli $-20.049.272 Задржи група
28-34 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
27 R-114 34 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $14.420.920 Задржи група
24-26 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
23 R-90 28 0 0 0 0 0 0 - R1 - Pipirelli $25.486.000 Задржи група
22 R-90 26 0 0 0 0 0 1 0 - - Pipirelli $22.575.694 Задржи група
21 R-90 19 0 0 0 0 4 3 1.33 R2 - Pipirelli $34.208.445 Задржи група
20 A-28 26 0 0 0 0 0 11 0 R2 - Pipirelli $-14.945.996 Испаднат
19 A-28 18 0 0 0 0 5 15 0.33 R2 - Pipirelli $474.930 Задржи група
18 A-28 17 0 1 0 0 8 16 0.5 R1 - Pipirelli $12.648.322 Задржи група
17 R-252 2 1 7 0 0 74 17 4.35 F ? Pipirelli $9.540.870 Промовиран
16 R-252 6 1 2 0 0 53 17 3.12 QF 817 blank $5.576.107 Задржи група
15 R-252 8 0 1 1 0 36 17 2.12 - ? blank $26.688.682 Задржи група
14 A-63 25 0 0 0 1 2 17 0.12 - ? blank $-14.131.737 Испаднат
13 R-56 12 0 0 0 0 15 12 1.25 - - blank $4.628.068 Промовиран*