Профил на менаџерот: Zeljko Filipovic

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Jordan EJ15 - 2005
Име:Zeljko Filipovic
Држава: Србија
Пол:Машко
Се приклучи:Мај 24, 2014
Последна интеракција: Вчера во 23:09:14
Постови на форумот:1  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:16 (304)
Освоени поени:0 (534)
Победи:0 (9)
Подиуми:0 (36)
Пол-позиции:0 (16)
Најбрзи круга:0 (37)
Просечно поени/трка: 0 (1.76)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

22% отклучени

(77/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Zeljko Filipovic Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 41, Трка 17
Број на најавувања:1907
Време поминато на ГПРО:277.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 71
Позиција во сезоната:27
Пари: $??.???.???
Возач: Luca Bruni (109)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:13
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Easy Riders
Екипен пласман:253
Поени на тимот:243.3334

Спонзори

Sister (A19) - 8 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
71 P-21 29 0 0 0 0 0 17 0 R1 551 Yokomama $20.964.158 Испаднат
70 A-19 3 2 6 2 1 76 17 4.47 QF 733 Pipirelli $77.482.365 Промовиран
69 A-19 7 0 1 0 0 32 17 1.88 QF 1142 Pipirelli $87.376.533 Задржи група
68 A-19 11 0 0 0 0 13 17 0.76 QF 1224 Pipirelli $72.384.662 Задржи група
67 A-19 26 0 0 0 0 0 17 0 R2 1699 Pipirelli $35.083.869 Задржи група
66 A-19 23 0 0 0 0 0 16 0 - 4317 Pipirelli $21.571.755 Задржи група
65 R-32 2 3 9 3 2 102 17 6 W 2621 Pipirelli $27.406.720 Промовиран
64 R-32 7 0 0 0 1 31 16 1.94 R1 5078 Pipirelli $-1.749.050 Задржи група
63 R-32 8 0 2 0 5 33 17 1.94 R1 5962 Pipirelli $5.963.276 Задржи група
62 R-32 12 0 0 1 0 13 17 0.76 R1 4878 Pipirelli $-26.945.875 Задржи група
61 R-32 9 1 2 0 1 24 17 1.41 R2 3792 Pipirelli $-8.047.193 Задржи група
60 R-32 16 0 0 0 2 3 17 0.18 R2 5614 Pipirelli $-5.293.057 Задржи група
59 R-32 7 0 2 0 7 35 17 2.06 SF 4982 Pipirelli $-9.362.369 Задржи група
58 R-32 7 1 5 10 7 42 15 2.8 R1 6940 Pipirelli $4.715.102 Задржи група
57 R-32 6 0 4 0 4 46 15 3.07 QF 6894 Pipirelli $9.714.379 Задржи група
56 R-32 5 2 5 0 5 77 17 4.53 QF 3731 Pipirelli $9.653.055 Задржи група
44-55 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
43 R-64 18 0 0 0 0 2 5 0.4 R1 - Pipirelli $1.292.383 Задржи група
42 R-64 14 0 0 0 2 5 16 0.31 R1 - Pipirelli $-7.269.797 Задржи група
41 R-64 20 0 0 0 0 0 1 0 - - Pipirelli $18.961.389 Задржи група