Профил на менаџерот: Sergiu Gluscenco

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Black GPRO-er - 2008
Име:Sergiu Gluscenco
Држава: Романија
Пол:Машко
Се приклучи:Фев 9, 2009
Последна интеракција: Јул 7 2020, 22:12:14
Постови на форумот:3  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:16 (283)
Освоени поени:0 (561)
Победи:0 (16)
Подиуми:0 (46)
Пол-позиции:0 (25)
Најбрзи круга:0 (6)
Просечно поени/трка: 0 (1.98)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

22% отклучени

(78/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Sergiu Gluscenco Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 15, Трка 1
Број на најавувања:3593
Време поминато на ГПРО:1073.1 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во врска

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 74
Позиција во сезоната:28
Пари: $?.???.???
Возач: Markus la Rosa (101)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:11
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Romanian Dream
Екипен пласман:419
Поени на тимот:153.5334

Спонзори

Red Wings (R54) - 36 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
75 R-54 2 5 13 3 3 117 17 6.88 SF 2755 Pipirelli $25.714.864 Промовиран
74 R-54 10 0 0 0 0 25 12 2.08 - 6016 Pipirelli $-19.937.518 Задржи група
45-73 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
44 A-17 28 0 0 0 0 0 9 0 R1 - Pipirelli $8.826.424 Пензиониран
43 R-277 1 5 9 13 1 111 17 6.53 W 1983 Pipirelli $2.009.970 Промовиран
36-42 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
35 P-12 39 0 0 0 0 0 4 0 - - Pipirelli $16.535.929 Пензиониран
34 A-63 5 1 4 3 1 55 17 3.24 QF 343 Pipirelli $61.855.306 Промовиран*
33 A-63 14 0 1 0 0 17 17 1 R2 ? Pipirelli $18.255.926 Задржи група
32 P-4 38 0 0 0 0 0 17 0 - 1026 Pipirelli $22.253.889 Испаднат
31 P-4 24 0 1 0 0 8 17 0.47 R2 247 Yokomama $9.850.693 Задржи група
30 A-31 3 2 7 3 0 64 17 3.76 SF 321 Pipirelli $88.742.999 Промовиран
29 A-31 10 1 3 1 0 30 17 1.76 R1 541 Pipirelli $34.702.303 Задржи група
28 A-31 23 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 ? Pipirelli $21.336.047 Задржи група
27 A-31 17 0 0 0 0 10 16 0.62 R1 - Pipirelli $42.589.537 Задржи група
26 A-31 15 0 1 0 1 8 16 0.5 QF - Pipirelli $20.157.987 Задржи група
25 R-58 3 2 5 2 0 67 17 3.94 F 1276 Pipirelli $7.685.111 Промовиран
24 R-58 9 0 2 0 0 35 17 2.06 SF 1801 Pipirelli $1.616.461 Задржи група
17-23 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
16 R-240 17 0 0 0 0 5 6 0.83 R1 - blank $20.619.491 Задржи група
15 R-240 18 0 0 0 0 5 17 0.29 - 838 blank $8.988.796 Задржи група
13 R-19 21 0 0 0 0 0 10 0 - - blank $6.963.001 Задржи група