Профил на менаџерот: Gabriele Lupi

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Gabriele Lupi
Држава: Италија
Пол:Машко
Се приклучи:Јун 7, 2014
Последна интеракција: Денес во 13:02:02
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:13 (111)
Освоени поени:18 (268)
Победи:0 (14)
Подиуми:2 (22)
Пол-позиции:0 (18)
Најбрзи круга:0 (18)
Просечно поени/трка: 1.38 (2.41)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

21% отклучени

(79/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Gabriele Lupi Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 42, Трка 3
Број на најавувања:883
Време поминато на ГПРО:212.1 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Слободен/а

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 35
Позиција во сезоната:11
Пари: $?.???.???
Возач: Christopher Jani (131)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:9
Гуми: Pipirelli
Име на тим: <<RACING TEAM ITALIA >>
Екипен пласман:256
Поени на тимот:219.5331

Спонзори

Imations (R35) - 25 трки
Ivory Seal (A35) - 18 трки
Avom (A35) - 4 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
87 A-35 12 0 0 0 0 17 16 1.06 R1 3489 Pipirelli $34.516.435 Задржи група
86 R-35 1 12 13 15 14 142 16 8.88 W 3959 Pipirelli $22.890.537 Промовиран
85 R-35 14 1 1 0 0 13 17 0.76 R2 4277 Pipirelli $5.586.858 Задржи група
56-84 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
55 R-268 14 0 0 0 0 0 3 0 R1 12832 Pipirelli $7.530.418 Задржи група
54 R-268 12 0 0 0 0 2 2 1 - 9912 Pipirelli $28.216.931 Задржи група
46-53 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
45 R-303 26 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $13.206.250 Задржи група
44 A-98 37 0 0 0 0 0 12 0 R1 - Pipirelli $-7.493.816 Испаднат
43 R-231 7 0 4 2 2 49 17 2.88 SF 2580 Pipirelli $3.548.127 Промовиран*
42 R-231 12 1 2 1 2 27 15 1.8 - - Pipirelli $-3.741.229 Задржи група